×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Krzykliwy kolor elewacji szpitala. Architekci apelują o zmianę

  • Autor: gazeta.pl / Rynek Zdrowia
  • Opublikowano: 08 cze 2015 12:23
  • Zaktualizowano: 08 cze 2015 12:36
Krzykliwy kolor elewacji szpitala. Architekci apelują o zmianę
fot. Fotolia

Kolorystyka nowego Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej budzi kontrowersje. Nie wszystkim podobają się krzykliwe żółto-pomarańczowe barwy elewacji - podaje Gazeta.pl.

REKLAMA

O zmianę kolorystyki wnioskują m.in. autorzy profilu "Przemalujmy Centrum Onkologii w Lublinie" na Facebooku, a także architekci i politycy.

Gmach przekazano do użytku 3 czerwca br. Ze starej części, która zostanie wyburzona, przenieśli się do niego już pacjenci i personel. Na konferencji prasowej zorganizowanej z tej okazji, szefowa COZL Elżbieta Starosławska, powiedziała, że o gustach się nie dyskutuje. Zaznaczyła, że szpital realizuje projekt zatwierdzony przez miasto, a poza tym - dodała - takie są teraz trendy, że rezygnuje się z szarości na rzecz żywych kolorów.

Na dowód obowiązywania owych kolorystycznych trendów przywołała opinię prof. Stanisława Popka (to psycholog, pisarz oraz artysta plastyk; przeszłości był m.in. dziekanem Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS).

Naukowiec zwrócił uwagę w ekspertyzie, że oba "ciepłe" kolory, w które pomalowano elewację, może są zbyt mocne, ale z biegiem czasu "wyblakną pod wpływem światła i zmian temperatury". Wyraził też nadzieję, że "wraz z rozwojem okolicznej zieleni, ów dysonans zmaleje do minimum, a za kilka lat nikt nie będzie pamiętał o wspomnianej pozamerytorycznej i intuicyjnej dyskusji".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie