×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto zagospodaruje Dworzec Główny w Warszawie?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 maj 2014 14:14
Kto zagospodaruje Dworzec Główny w Warszawie?
fot. Fotolia

Do 23. czerwca PKP SA czeka na wnioski podmiotów zainteresowanych udziałem w budowie potężnej inwestycji komercyjnej na terenie byłego Dworca Głównego w Warszawie. Szacunkowa wartość projektu to nawet 900 mln euro - podaje portal Propertynews.pl.

REKLAMA

Zainteresowani mogą składać swoje oferty do 23 czerwca (pierwsza część dokumentów). Inwestorzy chcący nabyć memorandum informacyjne muszą zdążyć z płatnością do 6 czerwca. PKP zadeklarowało odpowiedź na ofertę inwestorów do 14 sierpnia br.

Jednym z podstawowych warunków stawianych zainteresowanym inwestorom jest konieczność pochwalenia się zrealizowaną "należycie" inwestycję budowlaną o wartości co najmniej 100 mln złotych. Udział podmiotów jest także możliwy w formie konsorcjum.

Inwestycja zostanie zrealizowana w rejonie ulicy Kolejowej, Towarowej, Aleje Jerozolimskie i przedłużenia ul. Spiskiej. Powierzchnia do zagospodarowania wynosi około 10 ha, a powierzchnia komercyjna - do 300 000 mkw. Szacunkowa wartość inwestycji to 500 - 900 mln euro.

Nieruchomość jest dobrze skomunikowana z centrum miasta, lotniskiem Fryderyka Chopina, jak i miejscowościami podwarszawskimi leżącymi przy trasie wylotowej w kierunku Krakowa i Katowic oraz wzdłuż linii kolejowych w kierunku Skierniewic, Łowicza, Radomia oraz linii kolejowej WKD do Grodziska Mazowieckiego. Otoczenie terenu inwestycji stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, biurowa i hotelowa, infrastruktura kolejowa oraz zabudowania przemysłowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie