×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kwarcyt świetnie współgra ze stalą

  • Autor: propertydesign.pl
  • 20 mar 2014 16:30
Ławka 135°, fot. Ap Dizajn

Pracownia AP DIZAJN stworzyła oryginalny projekt ławki 135° dla Elbląskiego Parku Technologicznego.

REKLAMA

– Nasz brief dotyczył zaprojektowania ławki dla budynku Elbląskiego Parku Technologicznego, mieszczącego się na elbląskiej Modrzewinie. Dostaliśmy kilka wytycznych, w tym najważniejsze: zastosowanie stali nierdzewnej, a także wzięcie pod uwagę kontekstu architektury budynku i otoczenia – mówią Agata Zambrzycka i Piotr Górski z AP DIZAJN.

W efekcie AP DIZAJN stworzył produkt z wykorzystaniem blachy oraz kwarcytu. - Kwarcyt świetnie współgra ze stalą, wygląda lekko i podkreśla nowoczesny charakter budynku, do tego jest wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne – zaznaczają. Zaprojektowana przez nich stalowa konstrukcja, stworzona z jednego arkusza blachy, zachowuje swój lekki wygląd, ale jest też wystarczająco stabilna.

Dodatkowo wykonaliśmy w formie otwory w technologii cięcia wodą, aby ułatwić odprowadzanie wód deszczowych, a także, aby nadać produktowi więcej dynamiki. Oba materiały zmieniają się wraz z porą dnia i tworzą ciekawe refleksy świetlne jeszcze bardziej wtapiając się w otoczenie – dodają.

AP DIZAJN specjalizuje się w projektowaniu wzornictwa przemysłowego oraz projektowaniu wnętrz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie