×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź kolorowo zakwitnie

  • Autor: UM Łódź
  • 03 cze 2014 13:16
Łódź kolorowo zakwitnie
fot. UM Łódź
Łódź kolorowo zakwitnie
Łódź kolorowo zakwitnie

Łódzki Magistrat poinformował, że w tym roku na miejskich rabatach posadzonych zostanie aż 100 000 kwiatów.

REKLAMA

Wiosną - prawie 10 tysięcy roślin zobaczymy w pasach drogowych oraz 50 tysięcy w parkach i pasażach. Kolejne 40 tysięcy pojawi się jesienią. Do końca września na większości kwietników posadzone zostaną bratki, zastępując przekwitnięte kwiaty letnie.

Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął nasadzenia w kwietniu. Nowe rabaty podziwiać możemy już np. w Parku Staromiejskim, gdzie żółte i czerwone kwiaty ułożono w kształt logo Łodzi. Ukwiecono też park im. W. Reymonta, park przy ul. Leczniczej, park Moniuszki oraz zieleniec u zbiegu ulic Zgierskiej i Sowińskiego.

Z kolei w pasach drogowych rośliny pojawiły się już na ul. Zamenhofa - kwitnie tu begonia wielkokwiatowa. W gazonach na  ul. Gdańskiej posadzono odporną stokrotkę afrykańską. 20 donic z surfiniami, wilecami i rozplenicami wisi na ozdobnych ogrodzeniach przy zbiegu ul. Ogrodowej i ul. Zachodniej, a żeniszek i uczep, jako uzupełnienia nasadzeń roślin wieloletnich rosną przy Piotrkowskiej 150. 

Do 5 czerwca, jak informuje łódzki Magistrat zakończone zostaną nasadzenia w parkach i zieleńcach. Posadzone zostaną rośliny kwietnikowe w parkach: Poniatowskiego, Piłsudskiego,  Staszica, Sienkiewicza, Matejki, na Placu Hallera oraz w pasażach Rubinsteina i Józewskiego.

W ciągu najbliższych 2 tygodni nowe nasadzenia pojawią się również w pasach drogowych przy ronach Solidarności i Sybiraków – (po 2 tys. szt. begoni drobnokwiatowej), al. Kościuszki przy ul. Zamenhofa - 400 szt. (werbena, uczep), zaś w pasażu Schillera - werbena, uczep, żeniszek, pelargonia, stokrotka afrykańska, komarzyca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie