×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź rewitalizuje społecznie

  • Autor: UM Łódź
  • 25 kwi 2014 10:31
Łódź rewitalizuje społecznie
fot. Fotolia

W tym tygodniu rozpoczęły się konsultacje dotyczące społecznej rewitalizacji centrum Łodzi. W ich ramach zaplanowano spotkania w UMŁ, odwiedziny w szkołach, spacery i maraton pisania wniosków w OFF-Piotrkowska.

REKLAMA

- Chcemy w różnych miejscach rozmawiać z mieszkańcami, wsłuchać się w ich opinie i poznać potrzeby - mówi Marcin Obijalski, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta. Rewitalizacją ma zostać objętych docelowo 55 kwartałów strefy wielkomiejskiej.

Podczas konsultacji społecznych odbędzie się 6 spotkań warsztatowych z mieszkańcami Łodzi, dwa spacery ( 27 kwietnia) o godz. 11. pl. Wolności/Włókiennicza i o godz. 14. (Mielczarskiego/Ogrodowa/Legionów). 26 kwietnia na terenie OFF-Piotrkowska - maraton pisania wniosków. Zaplanowano również wizyty w szkołach - 6 maja w Publicznym Gimnazjum nr 2 przy ul. Jaracza 26 i 9 maja w SP nr 23 przy ul. Gdańskiej 1.

- Chcemy, aby na temat przestrzeni w centrum miasta wypowiedzieli się wszyscy łodzianie. Dlatego też wracamy do podstawowego pojęcia rewitalizacji. Do tej pory były to głównie remonty. Teraz ruszamy z projektem, który ma stworzyć tutaj dobre miejsce do życia - mówi Jarosław Ogrodowski, jeden z urzędników odpowiedzialnych za projekt.

Konsultacje potrwają do 12 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie