×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

„Małe Projekty Deweloperskie”, czyli PKP szuka inwestorów

  • Autor: PKP S.A.
  • 20 cze 2014 11:27
„Małe Projekty Deweloperskie”, czyli PKP szuka inwestorów
fot. Dworzec we Wrocławiu

PKP S.A. ogłosiło pilotażowy program skierowany do inwestorów zainteresowanych nowym komercyjnym zagospodarowaniem nieruchomości położonych w siedmiu miastach.

REKLAMA

Portfolio składa się z siedmiu nieruchomości zlokalizowanych w Mińsku Mazowieckim, Warszawie – Dzielnicy Włochy, Oświęcimiu, Koninie, Włocławku, Dębicy i Katowicach.

Inwestorzy zainteresowani nowym komercyjnym zagospodarowaniem nieruchomości, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych oraz budową dworców kolejowych, w wybranych lokalizacjach, od 12 czerwca mogą zgłaszać się po odbiór memorandum informacyjnego, na podstawie którego będą składać ofertę współpracy.

Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych sprawia, że objęte projektem nieruchomości są niezwykle atrakcyjne i mają duży potencjał komercyjny. Szacowana powierzchnia komercyjna poszczególnych nieruchomości waha się w przedziale od 700 do 7 500 m kw.

Przed potencjalnymi inwestorami stoi wyzwanie stworzenia spójnej koncepcji, która uwzględni położenie nieruchomości i walory terenu.

- Komercyjne zagospodarowanie terenów kolejowych oznacza korzyści zarówno dla inwestorów, jak i dla lokalnych społeczności. To bardzo dobre miejsca na działalność handlową. Małe projekty deweloperskie mają przyczynić się do znaczącego ożywienia terenów przy stacjach kolejowych – mówi Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.

W ostatnich latach Polskie Koleje Państwowe S.A. zrealizowały dwa duże projekty deweloperskie. Dzięki współpracy z zewnętrznymi inwestorami w Katowicach i Poznaniu powstały nowe dworce i węzły komunikacyjne połączone z galeriami handlowymi. Obecnie realizowane są kolejne projekty w tej formule – budowa nowych dworców Warszawa Zachodnia i Warszawa Gdańska, wraz z zabudową komercyjną.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie