×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Metro w Krakowie?

  • Autor: UM Kraków
  • 08 maj 2014 11:19
Metro w Krakowie?
fot. Fotolia

Czy poza Warszawą jest szansa na budowę metra? Mieszkańcy Krakowa w ramach konsultacji społecznych wypowiedzą się na temat inwestycji w podziemną kolejkę.

REKLAMA

Krakowianie biorą udział w spotkaniach w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy metra w Krakowie, jak również rozbudowy miejskiej sieci monitoringu oraz wieloletniego programu budowy dróg rowerowych.

Kraków jest drugim co do wielkości miastem w Polsce. Cały czas miasto intensywnie się rozwija. Należy również zwrócić uwagę, że mieszkańców Krakowa stale przebywa. Czy powstanie tu kolejka podziemna? W ostatnim czasie miasto stawiało na rozwój linii tramwajowych. Metro wiąże się z ogromnymi kosztami, związanymi nie tylko z samą budową, ale również z jego późniejszym utrzymaniem.

Konsultacje społeczne w Krakowie potrwają do 23 maja. Zaś 25 maja, w trakcie referendum, mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat tych propozycji oraz czwartej, konsultowanej osobno – idei Organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie