×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nagroda za "ekologiczny wątek" w przestrzeni miasta

  • Autor: UM Warszawa
  • 04 cze 2014 15:12
Nagroda za "ekologiczny wątek" w przestrzeni miasta
Żoliborz, fot. UM Warszawa
Nagroda za "ekologiczny wątek" w przestrzeni miasta
Nagroda za "ekologiczny wątek" w przestrzeni miasta

Tramwaje Warszawskie otrzymały dyplom honorowy II edycji Nagrody im. Barbary i Stanisława Brukalskich za „budowę zielonych torowisk na zielonym Żoliborzu”.

REKLAMA

Budowa zielonych torowisk, wzorem innych europejskich metropolii, wprowadza „ekologiczny wątek” w miejskie obszary przeważnie zdegradowane i “nieobecne” w przestrzeni miasta. W Warszawie znajduje się obecnie ponad 3,7 km zielonych torowisk m.in. na żoliborskiej ul. Mickiewicza. A w planach jest budowa kolejnych, m.in. na Tarchominie czy ul. Powstańców Śląskich.

Organizatorem konkursu, którego patronami są wybitni warszawscy architekci - Barbara i Stanisław Brukalscy, jest lokalne Stowarzyszenie Żoliborzan. Nagroda jest przyznawana spółdzielniom mieszkaniowym, wspólnotom, deweloperom i inwestorom indywidualnym za najlepsze inwestycje (remontowe, budowlane) uwzględniające specyfikę architektoniczną Żoliborza.

Laureata nagrody spośród zgłoszonych kandydatów wybierze jury w składzie: arch. Maria Brukalska, prof. Marta Leśniakowska, prof. Elżbieta Mazur, arch. Andrzej Bulanda oraz Tomasz Pawłowski. Celem nagrody jest także uhonorowanie Barbary i Stanisława Brukalskich, którzy odcisnęli wyraźne piętno architektoniczne na żoliborskiej dzielnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie