Nowe życie wieży ciśnień w Busku-ZdrojuPropertydesign.pl - 03-11-2015 11:31


Restauracja, mini browar i taras widokowy - tak się zmieni wybudowana pod koniec XIX wieku wieża ciśnień w Busku-Zdroju. Za projekt odpowiada pracownia Tera Group z Kielc.

Jak wspominają architekci z pracowni Tera Group, projekt rewitalizacji istniejącej wieży ciśnień zakłada rozbudowę, przebudowę i nadbudowę istniejącego obiektu wieży o obiekt kubaturowy, oraz przebudowę ostatniej kondygnacji wieży wraz ze zmianą dachu.

Wieża posiada trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, z czego  pierwsza nadziemna, czyli parter ma 6 metrów wysokości. Wnętrze wieży  zostało zaaranżowane na klatkę schodową wraz z windą prowadzącą na  najwyższy jej poziom, który może pełnić funkcję przeszklonego tarasu  widokowego.

Nowo projektowany obiekt kubaturowy dostawiony do wieży będzie zaaranżowany na obiekt gastronomii z kuchnią na półprodukty.

Projektowany budynek ma dwie kondygnacje naziemne i jedną podziemną, w  której znajduje się otwarty mini browar z leżakownią, który pozwoli na  wgląd w proces produkcji piwnym entuzjastom.

Parter będzie stanowiła kuchnia wraz z zapleczem, natomiast wyższa kondygnacja będzie przeznaczona na dwie sale restauracyjno – bankietowe - nadmieniają architekci z Tera Group.

Urozmaiceniem bryły projektowanego obiektu będzie lekka przeszklona  sala jako rozwinięcie funkcji restauracyjnych w wieży na parterze, która  w okresie letnim mogłaby być otwartą przestrzenią z ogródkiem  restauracyjnym.

Projektowany przeszklony taras widokowy został  wzbogacony o drewniany detal, który występuje w miejscowej  architekturze. Zielonkawy kolor tej nadbudowy wieży jest również  charakterystycznym kolorem dla lokalnej architektury uzdrowiskowej.

Wcześniej wspomniane detale zostały wykorzystane również jako główny  motyw dekoracji nowoprojektowanego budynku koło wieży.