×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesna oaza miasta - nowa Rotunda

  • Autor: Property Design
  • 07 sty 2014 13:09
  • Aktualizacja: 07 sty 2014 13:13
Nowoczesna oaza miasta - nowa Rotunda

Warszawska Rotunda ma dalej pełnić rolę miejsca spotkań, nawet w deszczowe dni. Nowy projekt przewiduje wykorzystanie szkła i nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych. Wszystko ma się przyczynić się do powstania symbolu miejskiej cywilizacji pozostającego użytecznym dla ludzi go odwiedzających. Nowa Rotundę zaprojektowało biuro architektoniczne GowinSiuta z Krakowa a inwestorem jest bank PKO BP.

REKLAMA

Rotunda ma pełnić rolę hubu dla ludzi i informacji. Zachowany zostanie uniwersalny charakter budynku, który ma wpisywać się w nowoczesność żyjącego miasta z Rotundą jako ikoną i punktem centralnym. Bardzo ważną rolę w całym projekcie odgrywa ekologia oraz eneregia odnawialna. Powierzchnia placu przy Rotundzie ma zostać oświetlona ekologicznymi lampami ładowanymi światłem słonecznym. Także motyw wody odgrywa ważną rolę w całym projekcie. Jego funkcja publiczna polega na zaprojektowaniu systemu fontann zintegrowanych z płytą chodnika. Materiały budulcowe oraz wykończeniowe pochodzą z DuPont. Wszytkie nowe elementy bazują na szkle. Materiały nieprzezroczyste zastosowane w banku są wykonane przez Corian.

Projekt Rotundy wykonany przez studio GowinSiuta z Krakowa zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie miejskim w Warszawie na zagospodarowanie tej przestrzeni publicznej. Ta pracownia zaprojektowała także Warszawskie Łazienki Królewskie, czy Centrum Muzyki w Krakowie, halę sportową w Radomiu, czy ambasadę RP w Berlinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie