×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Odkryj nowy park imienia Ronalda Reagana

  • Autor: gdansk.pl
  • 26 maj 2014 10:18
Odkryj nowy park imienia Ronalda Reagana
Nowy park im. Ronalda Reagana w Gdańsku, fot. gdansk.pl
Odkryj nowy park imienia Ronalda Reagana
Odkryj nowy park imienia Ronalda Reagana

Prezydent Miasta Gdańska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zapraszają mieszkańców na wspaniały festyn z okazji otwarcia nowej części Parku im. R. Reagana. 31 maja 2014 r. zostanie udostępniona mieszkańcom kolejna, wyjątkowa przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Zlokalizowana jest między ul. Piastowską i Pomorską.

REKLAMA

Park noszący imię Ronalda Reagana - prezydenta Stanów Zjednoczonych w dzielnicy Przymorze Wielkie to najmłodszy park w mieście. Jest również jednym z trzech nadmorskich parków miasta. To miejsce dla szukających spokojnego wypoczynku i dla tych którzy pragną aktywnie spędzić wolny czas. Park dzieli od plaży droga rowerowa oraz pas ochronnych wydm. Na terenie parku znajdują się lasy iglaste i liściaste, łąki, trzcinowiska, ozdobne krzewy, dwa stawy wodne, kanały wodne z drewnianymi kładkami, alejki spacerowe, tereny rekreacyjne: drogi rowerowe oraz skatepark.

Nowa część obejmuje oświetlone ścieżki pieszą i rowerową, plac zabaw dla dzieci, urządzenia ścieżki zdrowia. Na amatorów tenisa stołowego czeka 5 stołów do gry. Można także odpocząć przy partyjce szachów. Do dyspozycji graczy oddano 4 stoły z planszami. Powstał tu również kolejny, trzeci wybieg dla psów. Całość uzupełniają elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, tablice informacyjne oraz nowo urządzona zieleń. Koszt realizacji inwestycji to 2 mln zł.

Z tej okazji włądze Gdańska organizują festyn rodzinny, który odbędzie się 31 maja 2014 r. W  tym dniu o godzinie 10 rozpocznie się familijna impreza dla najmłodszych i tych starszych. Lista atrakcji jest imponująca. Dla całych rodziny przewidziana jest gra parkowa "Śladami Pana Kleksa" oraz gra terenowa na orientację - "Poszukiwacze skarbów". Uczestnicy nie tylko poznają nowe zakątki parku, ale będą mieli też okazję w ramach gier znaleźć się w wielu ciekawych miejscach dobrze już znanego parku, ze wszystkimi jego walorami. Na najlepszych poszukiwaczy parkowych zagadek czekać będą nagrody i upominki. Dużą atrakcją będą przejażdżki i pokazy konne, które poprowadzi Maciej "Gleba" Florek, laureat pierwszej edycji popularnego tanecznego show. W czterech blokach odbędą się konkursy z ujeżdżenia, skoki przez przeszkody, kross wszechstronnego konia wierzchowego oraz wyścigi konne na specjalnie przygotowanych arenach i konikach na patyku. Tak więc przestrzeń parkowa, objawi swoją mało znaną dotąd funkcję, czyli prezentację jeździectwa w sercu miasta.

Otwarciu nowej części parku towarzyszy Gdański Dzień Solidarności Społecznej. Z tej okazji MOPR przygotował quiz wiedzy o pomaganiu, wspólne zajęcia z dziećmi z warsztatów terapii zajęciowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie