W najbliższą sobotę Warszawa zaprasza na piknik do Ogrodu Krasińskich. Piękne i zadbane parki to idealna wizytówka wielkich miast. Są ich ozdobą i jednym z wyznaczników jakości życia w aglomeracjach. Do takich miejsc po rewaloryzacji dołączył teraz Ogród Krasińskich.
Po prawie dwuletnich intensywnych pracach Ogród Krasińskich zaprasza na spacery i inne aktywności.
- Restauracja Ogrodu Krasińskich bardzo się udała. Park jest piękny – oddajemy go warszawiakom i turystom pełni przekonania, że przez następne lata wspaniale będzie pełnił swą rolę: zielonego miejsca odpoczynku, wytchnienia i relaksu – powiedziała podczas briefingu prasowego w Ogrodzie Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.
W Ogrodzie posadzono blisko 100 nowych drzew oraz 24 tysiące krzewów, bylin i cebul. Wraz z restauracją zabytkowej XIX-wiecznej części parku, barokowej bramy głównej, uruchomieniem od lat niedziałającej fontanny – Ogród Krasińskich stał się parkiem na miarę XXI-wieku. Jest w nim bowiem teraz wiele miejsc, które sprzyjają wypoczynkowi – od leżakowania po gry w szachy i w boule do ćwiczeń fitness i na siłowni. Koszt rewaloryzacji z budżetu Warszawy wyniósł 15 mln zł.
W północnej części parku znajdują się dwa boiska do gry w boule, bardzo popularnej zabawy, zwłaszcza na południu Francji. W sobotę, co godzina, od godz. 10.00 do 16.00, będzie można poznać jej zasady i popatrzeć, jak grają profesjonaliści. W jednym z najpiękniejszych miejsc Ogrodu przed kwietnym klombem, fontanną i pałacem zasiądzie kwartet smyczkowy, który o godz. 14.30, 15.10 i 15.40 zagra utwory Straussów. Piętnaście minut po godz. 12, 13 i 14 będzie można wraz z instruktorką poćwiczyć jogę.
W sobotę odbędą się trzy spacery z przewodnikami, którzy opowiedzą o dziejach jednego z najstarszych parków w Warszawie. Spacery wyruszą spod bramy głównej (od ul. Bohaterów Getta) o godz. 10.00, 11.00 i 12.00.
Spacerując po alejkach w sobotę nie zdziwmy się, gdy miną nas pary w XIX-wiecznych strojach. To aktorzy, który będą zachęcać mieszkańców do wymienionych aktywności, a swoimi ubraniami nawiązywać do epoki, w której blisko 120 lat temu Franciszek Szanior przeprojektował wcześniejsze, barokowe założenie. Do tego właśnie krajobrazowego parku nawiązuje obecna rewaloryzacja.
Ogród Krasińskich - zobacz video