×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PKP szykuje nowe możliwości dla inwestorów

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 maj 2014 11:46
PKP szykuje nowe możliwości dla inwestorów
fot. Fotolia

PKP SA prowadzą wiele projektów inwestycyjnych związanych z nieruchomościami. Dzięki środkom unijnym spółka wybuduje nowe dworce w Bydgoszczy, Szczecinie i Gliwicach. Szykuje także kolejne lokalizacje pod inwestycje łączące funkcje transportowe z komercyjnymi.

REKLAMA

Największe projekty, które powstaną na gruntach PKP przy udziale partnerów branżowych, szykowane są we Wrocławiu, w Warszawie, Gdyni i Krakowie.

- W przygotowaniu mamy jednak kolejne, mniejsze lokalizacje, gdzie będziemy łączyć funkcje dworcowe z komercyjnymi - mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości, PKP SA.

Tylko w Warszawie spółka szykuje trzy projekty nieruchomościowe: Dworzec Zachodni, Dworzec Główny i Warszawa Gdańska.

- W przypadku Dworca Zachodniego jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Zakładamy, że w połowie roku, najpóźniej w trzecim kwartale, nasz partner będzie mógł rozpocząć proces inwestycyjny - informuje Jarosław Bator. Przedsięwzięcie wspólnie z przewoźnikiem zrealizuje słowacki deweloper HB Reavis. W ramach inwestycji powstanie nowy dworzec oraz kompleks biurowy.

Zabudową terenów dworca Warszawa Gdańska zajmie się z kolei Ghelamco. - Umowa została już podpisana. Czekamy na jej zatwierdzenie przez wszystkie ciała korporacyjne PKP SA i naszego właściciela - mówi Bator. W tym przypadku funkcje dworcowe zostaną uzupełnione o powierzchnie biurowe i hotel.

- Jeśli chodzi o Warszawę Główną i teren przy ul. Kolejowej, jesteśmy na wstępnym etapie. Zapraszamy inwestorów do zapoznania się z memorandum informacyjnym i do złożenia ofert - dodaje.

Podkreśla, że w przypadku Dworca Głównego, PKP, inwestorzy i deweloperzy dopiero analizują funkcje, jakie mogą zostać zrealizowane na 10-hektarowym gruncie. - Prowadzimy także rozmowy z miastem. Mamy analizy, które wskazują na potrzebę realizacji dużego obiektu o charakterze handlowo-rozrywkowym - mówi. Możliwy jest także drugi wariant - zabudowa biurowa z elementami mieszkaniowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie