×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Plac zamkowy stanie się częścią reprezentacyjną miasta

  • Autor: lublin.eu
  • 22 maj 2014 14:39
Plac zamkowy stanie się częścią reprezentacyjną miasta
Projekt hali targowej przy ul. Ruskiej, Lublin, fot. lublin.eu
Plac zamkowy stanie się częścią reprezentacyjną miasta
Plac zamkowy stanie się częścią reprezentacyjną miasta

W Lublinie trwają prace nad zmianą zagospodarowania przestrzeni w rejonie ulic: Podzamcze, Aleja Tysiąclecia, Lubartowska i Ruska. Opracowywane są szczegółowe zapisy planu zagospodarowania przestrzennego, projekt jest w trakcie uzgodnień z uprawnionymi organami i instytucjami. Na przełomie lipca i sierpnia projekt planu zostanie oddany do wglądu publicznego.

REKLAMA

W konkursie urbanistyczno-architektonicznym na rewitalizację i przebudowę obszaru w lutym 2012 roku została wyłoniona zwycięska praca autorstwa dr inż. arch. Stanisława Lessaer z pracowni architektonicznej PA NOVA z Gliwic. Zwycięska koncepcja posłużyła do prac nad projektem planu zagospodarowania Podzamcza. Zostały stworzone dwie koncepcje, które następnie poddano konsultacjom społecznym. Po zebraniu i przeanalizowaniu opinii urealniono plan, który obecnie stanowi koncepcję miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. Trwa kompletowanie wymaganych opinii.

- To jedna z priorytetowych inwestycji dla Lublina. Przede wszystkim plac zamkowy stanie się częścią reprezentacyjną miasta. Zniknie stąd parking, a miejsce to stanie się terenem działań artystycznych i spotkań towarzyskich. Będzie to przestrzeń dla mieszkańców, nie dla aut - mówi Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Na terenie ulic Podzamcze, Aleja Tysiąclecia, Lubartowska i Ruska miałyby się znaleźć budynki handlowo-usługowe, biurowe i mieszkalne, a także miejsce przesiadkowe komunikacji miejskiej i regionalnej. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami dworzec autobusowy PKS zostanie przeniesiony w rejon dworca PKP, gdzie w przyszłości planowane jest powstanie metropolitalnego intermodalnego dworca. Plan zakłada także budowę hali targowej przy ul. Ruskiej.

- Projekt ten będziemy realizować wspólnie ze spółkami Nova i Bazar. Chcemy, żeby nowe miejsce dla przedsiębiorców powstało w partnerstwie. Szczegóły formalno-prawne związane z zasadami współpracy chcemy ustalić w ciągu najbliższych miesięcy. Projekt hali targowej jest już gotowy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku moglibyśmy rozpocząć jego realizację - mówi Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie