×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Policja inwestuje w nowe komisariaty

  • Autor: Rzeczpospolita
  • 09 maj 2014 13:05
Policja inwestuje w nowe komisariaty
fot. policja.waw.pl

Dwa nowe komisariaty policji powstaną w Wesołej i w Stanisławowie pod Mińskiem (woj. mazowieckie) - podaje Rzeczpospolita. W 2015 r. funkcjonariusze będą mogli pracować już w nowych budynkach. Zmiany czekają także komisariaty w Warszawie.

REKLAMA

Jak podaje Rzeczpospolita, Komenda Stołeczna Policji inwestuje w remonty komisariatów w Warszawie, a także planuje wybudować nowe do końca 2015 r. W Wesołej prace budowlane są w najbardziej zaawansowanym stanie. Budowany jest komisariat przy ul. 1 Praskiego Pułku. Nowy komisariat będzie gotowy w lutym 2015 r. i zaoferuje 916 mkw. powierzchni na dwóch kondygnacjach. Koszt nowego budynku to 4 mln zł.

3 mln zł bedzie kosztował drugi nowy komisariat - w Stanisławowie pod Mińskiem Maz. - podaje Reczpospolita. Ten bedzie również mniejszy - 550 mkw. i jedna kondygnacja.

Ponadto za 18 mln zł o 2200 mkw. robudowany zostanie komisariat w Pruszkowie. A w Warszawie zmiany czekają dwie jednostki: przy ul. Zakroczymskiej na Nowym Mieście (1200 mkw. za 13,6 mln zł) i przy ul. Umińskiego na Gocławiu - ta ostatnia pochłonie aż 36,5 mln zł. Dobudują tu 4700 mkw., ale budowa potrwa do 2017 r. - czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

Trzy kolejne jednostki w Warszawie przejdą generalne remonty. Będą to: komenda przy ul. Wilczej, Malczewskiego i Okrężnej. Łączny koszt to 12 mln zł. Za 1,5 mln zł. Policja wymieni instalacje centralnego ogrzewania w Pałacu Mostowskich, czyli głównej siedzibie Komendy Stołecznej Policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie