×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poważne inwestycje w ZOO

  • Autor: SZRM
  • 13 maj 2014 14:39
Poważne inwestycje w ZOO
fot. SZRM
Poważne inwestycje w ZOO
Poważne inwestycje w ZOO
Poważne inwestycje w ZOO

W warszawskim ogrodzie zoologicznym firma ZAB-BUD prowadzi prace budowlane w ramach adaptacji istniejącego budynku na potrzeby paludarium i akwarium w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Za opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej odpowiada APS 97 Bartosz Kozłowski.

REKLAMA

Obecnie wykonawca ZAB-BUD pzakończył wykonywanie wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku. Wykonał stalową konstrukcję dachową i położył pokrycie pod blachę. W tym tygodniu zacznie układać pokrycie z blachy i skończy obróbki blacharskie. Równolegle rozpocznie montaż aluminiowej ślusarki okiennej. Ponadto zakończył roboty stanu surowego (zbiorniki akwariowe wewnątrz budynku). Przystąpił do robót wykończeniowych i instalacji technologii basenowej. Wykonawca jest w trakcie wykonywania instalacji wentylacji mechanicznej na poddaszu.

Za opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej odpowiada APS 97 Bartosz Kozłowski. Przebudowa i remont istniejącego budynku akwarium zapewnią nowoczesną aranżację przestrzeni ekspozycyjnych. Przyjęte rozwiązanie podzieli przestrzeń ekspozycyjną na dwie strefy. Po wejściu do budynku zobaczymy otwarty zbiornik wodny, imitujący rzekę z brzegami obsadzonymi roślinnością tropikalną, na zamknięciu którego znajdzie się wodospad.

Po przejściu przez most trafimy do drugiej części ekspozycji – znacznie ciemniejszej, w której jasno świecą akwaria. Na drugiej ścianie znajdują się trzy mniejsze akwaria (zbiornik rafowy i dwa mniejsze zbiorniki morskie), które usytuowano tak, aby uniemożliwiać odbicia światła w dużym akwarium. Pomiędzy tymi akwariami znajdują się miejsca siedzące dla zwiedzających, z których będzie widok na 11-metrową szybę akwarium. Na końcu pomieszczenia znajduje się szyba już wykonanego paludarium.

Adaptacja pomieszczeń najprawdopodobniej potrwa do 15 listopada 2014 roku. Wykonawca otrzyma za prace budowlane kwotę 4.921.857,18 złotych brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie