×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Powstają kolejne zielone podwórka

  • Autor: UM Szczecin
  • 25 kwi 2014 09:40
Powstają kolejne zielone podwórka
Zielone podwórka, fot. materiały Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie
Powstają kolejne zielone podwórka
Powstają kolejne zielone podwórka
Powstają kolejne zielone podwórka
Powstają kolejne zielone podwórka

Jak zmienić szare miejskie podwórka w miejsca przyjazne mieszkańcom? Szczecin znalazł pomysł. Kolejne rośliny, miejsca rekreacji i wypoczynku oraz place zabaw zmienią oblicze szczecińskich podwórek. Podczas tegorocznej odsłony programu „Zielone Podwórka” zrealizowanych zostanie osiem projektów.

REKLAMA

Program organizowany jest po raz siódmy. Przez ostatnie lata udało się zrealizować 78 projektów, które nadały nowe życie szczecińskim podwórkom. Najważniejszym celem programu jest poprawa warunków i estetyki otoczenia budynków, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia terenów zielonych wraz z towarzyszącą infrastrukturą i miejscami wypoczynku oraz placów zabaw dla dzieci.

Zwycięskie projekty komisja wybrała spośród 26 wniosków złożonych w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych. Łączna kwota dofinansowania w bieżącym roku wyniesie 550 tys. zł.

- Warto podkreślić, że program „Zielone Podwórka” został doceniony i wyróżniony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Pokazuje to, jak ważny jest to program dla Szczecina. Kierujemy nasza pomoc do wszystkich osób i środowisk, które chcą zmienić swoje otoczenie. Dzięki temu budujemy postawę obywatelską, tworzymy dobro wspólne – powiedział prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie