Ruszyła budowa muszli koncertowej w RadomiuUM Radom - 02-11-2015 14:11


Rozpoczęły się prace przy budowie muszli koncertowej, która jeszcze w tym roku stanie w parku im. T. Kościuszki. Koncepcja architektoniczna muszli została opracowana przez Wojciecha Gęsiaka.

Jak informuje oficjalny portal miejski Radomia, przetarg na opracowanie dokumentacji i samą budowę wygrała radomska firma Rosa-Bud, której propozycja opiewała na niespełna 679 tysięcy złotych.

Jak informuje oficjalny portal miejski Radomia, opracowana przez Wojciecha Gęsiaka koncepcja jest zgodna z tą, która 19 lat temu wygrała konkurs architektoniczny. Zgodnie z projektem bryłę muszli będzie stanowiła kamienna ściana kurtynowa okalająca scenę, stanowiąca jednocześnie podporę stalowej konstrukcji napinającej membranę dachu. Muszla ma mieć wymiary 12 x 8,3 m i wysokość 6,7 m. Plac przed sceną będzie utwardzony i zostanie na nim ustawionych 50 ławek.

Jednocześnie Urząd Miejski ogłosił przetarg na dostawę oświetlenia scenicznego. Ten zakup także zostanie dofinansowany z puli 800 tysięcy złotych przyznanych miastu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Budowa muszli koncertowej powinna się zakończyć do 19 grudnia.