×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ścieżka nad Wisłą z nagrodą City to City Barcelona FAD Award

  • Autor: UM Warszawa
  • 16 cze 2014 11:55
Ścieżka nad Wisłą z nagrodą City to City Barcelona FAD Award
Plaża nad Wisłą, Warszawa, fot. UM Warszawa, A. Brzezińska

Mierząca około 10 kilometrów ścieżka znajdująca się na prawym brzegu Wisły w Warszawie, znalazła się wśród 28 finalistów konkursu City to City Barcelona FAD Award.

REKLAMA

Nagroda ta została ustanowiona w 2008 r. i przyznawana jest w uznaniu dla miejskich procesów transformacji, które w realny sposób przyczyniają się do poprawy jakości życia w mieście.

W konkursie, w którym zgłoszenia napłynęły ze 122 miast, warszawska ścieżka została doceniona za możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą, w niewielkiej odległości od ścisłego centrum stolicy. Jej malowniczy charakter stoi w opozycji do zurbanizowanych nadbrzeży stolic Niemiec czy Francji.

Warszawiacy coraz chętniej korzystają z uroków warszawskiej Wisły. Poza plażami, aktywnie wykorzystują Nadwiślański Szlak Rowerowy, pętlę kajakową czy czytelnię „Zaczytaj się nad Wisłą”. Obecnie trwa przebudowa Bulwarów Wiślanych, które jeszcze bardziej zbliżą miasto do rzeki.

Pierwszą nagrodę w tegorocznej edycji konkursu City to City Barcelona FAD Awards zdobył Mumbaj za zakończony sukcesem projekt zamknięcia wysypiska znajdującego się na przedmieściach miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie