×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Spacer po płockiej skarpie będzie zjawiskowy

  • Autor: UM Płock
  • 12 cze 2014 12:54
Spacer po płockiej skarpie będzie zjawiskowy
fot. Pracownia Projektowa Palmett – Markowe Ogrody S.C.Marek Stefański, Bartłomiej Gasparski; materiały inwestora UM w Płocku
Spacer po płockiej skarpie będzie zjawiskowy
Spacer po płockiej skarpie będzie zjawiskowy
Spacer po płockiej skarpie będzie zjawiskowy
Spacer po płockiej skarpie będzie zjawiskowy

Rozpoczęły się prace związane z zabezpieczeniem osuwisk i remontem ciągu spacerowego na skarpie (tzw. Wzgórze Sieciecha) między hotelem „Starzyński” a Farą w Płocku. Za projekt odpowiada pracownia projektowa Palmett. Koszt inwestycji to 6 mln zl.

REKLAMA

Przekazanie placu budowy nastąpiło na początku maja. W czerwcu swoje prace rozpoczęli geodeci, którzy dokonują niezbędnych pomiarów. Do poniedziałku 16 czerwca powstaną ogrodzenia na skarpie na odcinku od hotelu „Starzyński” do Placu Książęcego. Do tego czasu będzie jeszcze możliwy wstęp na istniejącą alejkę spacerową. Od połowy czerwca do listopada 2014 r. ten odcinek płockiej skarpy będzie całkowicie niedostępny dla mieszkańców Płocka i turystów. Plac oraz pomnik Bolesława III Krzywoustego w tym czasie będzie dostępny dla zwiedzających.

W wyniku prac najpierw zostaną zabezpieczone czynne osuwiska, które znajdują się w tym rejonie płockiej skarpy. Następnie zostanie wybudowany ciąg spacerowy. Pieniądze na zabezpieczenie skarpy – około 3 mln złotych - pochodzą z rezerwy Ministra Administracji i Cyfryzacji, przeznaczonej na likwidację osuwisk. Razem z kolejnymi prawie 3 milionami zł, które pochodzą z budżetu miasta - pokryją koszt renowacji alejek na płockiej skarpie na Wzgórzu Sieciecha.

W ramach prac przewidziano m.in.: przebudowę drogi spacerowej wzdłuż skarpy, wykonanie murów oporowych oraz odwodnienia. Zlikwidowana zostanie nisza osuwiskowa poniżej tarasu widokowego przy hotelu „Starzyński”. Obok niego powstaną schody wraz z pochylnią dla niepełnosprawnych.

Do umocnienie skarpy posłuży m.in. 120 12-metrowych pali oraz cztery potężne kolektory deszczowe. Na końcu harmonogramu prac znajduje się ustawienie małej architektury oraz nowe nasadzenia. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie i zamontowanie tablicy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych z informacją o pierwszym teatrze w Płocku.

Zadanie realizuje Zakład Usług Miejskich „Muniserwis”. Planowany termin zakończenia prac to listopad 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie