×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To olbrzymia inwestycja w stolicy

  • Autor: propertydesign.pl
  • 22 kwi 2014 16:00
To olbrzymia inwestycja w stolicy
Projekt Dworca Warszawa Gdańska, fot. Sud Architekt Polska
To olbrzymia inwestycja w stolicy
To olbrzymia inwestycja w stolicy

Przetarg na przebudowę Dworca Gdańskiego zorganizowany przez PKP dobiegł końca. Do negocjacji zaproszono dewelopera Ghelamco, który przedstawił koncepcję zagospodarowania obszaru dworca autorstwa pracowni Sud Architekt Polska. - To dla nas duże wyzwanie - mówi Nicolas Roques z Sud Architekt.

REKLAMA

Projekt zakłada stworzenie nowej tkanki miejskiej, w której główną rolę będzie pełnił nowy Dworzec PKP. - To inwestycja, która zakłada przykrycie torów kolejowych, stworzenie wraz z otaczającą przestrzenią, która jest zaniedbana, obszaru biurowo-rozrywkowego-hotelowego i oczywiście z zachowaniem funkcji Dworca Warszawa Gdańska - mówi o projekcie Nicolas Roques, współwłaściciel i dyrektor zarządzający pracowni Sud Architekt Polska

Jednym z istotnych założeń przedsiewzięcia jest realizacja do tej pory nieistniejącego urbanistycznego i funkcjonalnego połączenia pomiędzy Śródmieściem a Żoliborzem. Dzielnice te są obecnie rozdzielone terenami kolejowymi. - To dla nas duże wyzwanie połączenie tych dzielnic i zarazem nasze marzenie, które mamy nadzieję zrealizuje się w najbliższych latach - dodaje.

Nicolas Roques zwraca uwagę na to, że kompleks jest zaprojektowany z dużym naciskiem na zieleń i rozwiązania ekologiczne. Będzie realizowany według wytycznych najpopularniejszego europejskiego certyfikatu ekologicznego – BREEAM.

Projekt ma przyczynić się do rewitalizacji obszaru Dworca Gdańskiego, ma zwiększyć atrakcyjność tego terenu i stworzyć nową jakość w tej części Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie