×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tor Formuły 1 w Gdańsku - to realny pomysł

  • Autor: InvestGDA, miroslawzdanowicz.pl
  • 13 maj 2014 16:08
Tor Formuły 1 w Gdańsku - to realny pomysł
Projekt - Narodowe Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji w Gdańsku, fot. miroslawzdanowicz.pl

Prezentacja koncepcji architektonicznej wraz z planem zagospodarowania terenu dla NCSMiR w Gdańsku odbyła się podczas konferencji w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Projekt toru Formuły 1, który mógłby powstać w Gdańsku przygotowała firma Tilke Gmbh. To światowej sławy firma architektoniczna działająca od 1983 roku projektująca tory wyścigowe na świecie.

REKLAMA

190-hektarowy teren pod planowaną inwestycję znajduje się w południowej części Gdańska pomiędzy dzielnicą Św. Wojciech a Rotmanką. Pomysłodawcą projektu jest Mirosław Zdanowicz, radny Gdańska i przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki. 

- Od momentu kiedy projektem zainteresowała się Agencja Rozwoju (Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego - przyp. red.) związana z miastem Gdańsk całość nabrała realnych kształtów. Od tego właśnie momentu inwestycja została w sposób profesjonalny ukształtowana. Oczywiście wcześniej podejmowaliśmy próby na własną rękę, pozyskaliśmy teren, na którym powstanie obiekt, wykonaliśmy projekt, wyliczenia - pisze na swojej stronie Mirosław Zdanowicz.

Należy podkreślić, że NCSMiR to kompleks w skład którego będzie wchodził nie tylko tor wyścigowy. Będą tu realizowane projekty edukacyjne. NCSMiR będzie też regionalnym ośrodkiem doskonalenia jazdy kierowców - czytamy na stronie Mirosława Zdanowicza.

W planowanym Narodowym Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji w Gdańsku mogłyby się znaleźć: tor wyścigowy spełniający warunki Formuły 1, tor kartingowy, żużlowy i off-road, a także centrum szkolenia technik jazdy. Projekt toru Formuły 1, który mógłby powstać w Gdańsku przygotowała firma Tilke Gmbh. To światowej sławy firma architektoniczna działająca od 1983 roku projektująca tory wyścigowe na świecie.

- Realizacja przedsięwzięcia jest na etapie prac analitycznych, studialnych. GARG przygotowuje się do zlecenia koncepcji zaopatrzenia w media, następnym etapem prac będzie przygotowanie biznes planu przedsięwzięcia oraz zmierzenie się z raportem oddziaływania na środowisko. Dopiero sporządzenie tych dokumentów pozwoli odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy projekt powinien być realizowany? Będzie też stanowił podstawę decyzji inwestycyjnych dla potencjalnych inwestorów - powiedział Alan Aleksandrowicz – Prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

Jak podaje Puls Biznesu, budowa NCSMiR wraz z torem Formuły 1 w Gdańsku może kosztować nawet 100 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie