×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trwa rewitalizacja placu katedralnego w Elblągu

  • Autor: UM Elbląg
  • 17 cze 2014 14:53
Trwa rewitalizacja placu katedralnego w Elblągu
Katedra w Elblągu, fot. UM Elbląg

Pierwsze rusztowania pojawiły się przy elbląskiej katedrze. Oprócz budowy skweru rozpoczną się prace przy rewitalizacji wieży, dzięki temu powstanie taras widokowy. Będzie to nowa atrakcja turystyczna Elbląga.

REKLAMA

Po zakończeniu remontu wieży zostanie ona udostępniona mieszkańcom i turystom. W planach jest zamontowanie na tarasie lunety umożliwiające obserwację okolic.

W połowie drogi na szczyt przewidziano strefę odpoczynku z miejscami do siedzenia. W drodze na górę będzie można również podziwiać widok na unikalne sklepienie katedry. Zabytkowe elementy wieży, stare elementy zegarowe zostaną odrestaurowane i wyeksponowane. Projektanci dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa zwiedzających. Jednorazowo na wieży będzie mogło przebywać 10 osób. Wejście kolejnej grupy będą pilnowały specjalne bramki. Przebudowane zostaną klatki schodowe, a elementy nadajników i kabli schowane w obudowach. Prace przy wieży powinny zakończyć się na jesieni tego roku.

Rewitalizacja placu katedralnego oraz wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu współfinansowana jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007-2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie