×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawa: wybierz najlepsze projekty obywatelskie

  • Autor: UM Warszawa
  • 09 cze 2014 09:23
Warszawa: wybierz najlepsze projekty obywatelskie

Jeszcze przez 10 dni mieszkańcy Warszawy mogą zapoznać się z projektami dedykowanymi Budżetowi Obywatelskiemu na spotkaniach dyskusyjnych, aby potem od 20 do 30 czerwca zagłosować na te najbardziej potrzebne i najciekawsze.

REKLAMA

Finałem całego procesu będzie głosowanie trwające od 20 do 30 czerwca, w efekcie którego zostaną wybrane projekty przeznaczone do realizacji w roku budżetowym 2015. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Warszawy drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie w jednej wybranej przez siebie dzielnicy.

Od 20 stycznia do 10 marca mieszkańcy Warszawy złożyli 2236 projektów w ramach budżetu partycypacyjnego. Następnie przez 8 tygodni pracownicy urzędów dzielnic i jednostek miejskich weryfikowali złożone propozycje pod względem formalno-prawnym i finansowym. Ponownej weryfikacji dokonywały dzielnicowe Zespoły ds. budżetu partycypacyjnego w dzielnicach. W sumie pozytywnie zweryfikowanych zostały 1484 projekty. W czterech dzielnicach (Ursynów, Śródmieście, Praga-Północ, i Mokotów – rejon 2) odbyła się preselekcja, w trakcie której projektodawcy w każdej z dzielnic spośród swoich projektów wytypowali 50 pod głosowanie mieszkańców.

Więcej informacji na temat budżetu partycypacyjnego w m.st. Warszawie na rok 2015 można znaleźć podwww.twojbudzet.um.warszawa.pl. Pod tym adresem również mieszkańcy Warszawy znajdą terminy i miejsca spotkań, których celem jest poznanie projektów, na które będzie można potem zagłosować, tak aby wybrać te najbardziej potrzebne. Na spotkaniu można nie tylko zapoznać się z projektami i zadać pytania ich autorom, ale również poznać sąsiadów i porozmawiać o tym, co jest dla nich ważne w ich miejscu zamieszkania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie