Wrocław: nowy projekt Grupy Archicom ma integrować i inspirowaćPropertydesign.pl - 06-06-2014 13:56


Nowa dzielnica powstaje we Wrocławiu na bazie nowoczesnego, kompleksowego planu zagospodarowania przestrzennego, przewidującego strefy publiczne, półpubliczne i prywatne. Za projekt odpowiada Grupa Archicom przy współudziale Biura Rozwoju Wrocławia.

Wrocław zyskał nowy: mieszkaniowy i rekreacyjny punkt na mapie. Kameralna, głównie trzypiętrowa zabudowa została starannie wkomponowana w przestrzeń, na którą składają się parki, place, skwery i pasy zieleni z alejami spacerowymi oraz ścieżkami rowerowymi. Wzdłuż głównych ulic i bulwarów powstaną ciągi handlowe ze sklepami i usługami.

Inwestycja Olimpia Port została zaprojektowana tak przez Grupę Archicom, by inspirować oraz integrować mieszkańców. Będzie to spójny, samowystarczalny zespół urbanistyczny, łączący funkcje mieszkalne, handlowo-usługowe oraz sportowe i rekreacyjne. W ramach kolejnych etapów powstanie boisko oraz przystań portowa dla kajaków i małych jednostek pływających, która otworzy nowe możliwości wypoczynku i aktywnego korzystania z wody.

Zobacz na filmie otoczenie inwestycji Olimpia Port, to przestrzeń, która inspiruje {youtube;OpviwYUoMTk}

Oficjalne otwarcie nadrzecznego etapu Olimpia Port będzie miało miejsce 12 czerwca 2014, godz. 14:30 (uroczyste otwarcie), Bulwar Marca Polo, Wrocław.