×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wrocław: nowy projekt Grupy Archicom ma integrować i inspirować

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 cze 2014 13:56
Wrocław: nowy projekt Grupy Archicom ma integrować i inspirować
Olimpia Port, fot. Archicom

Nowa dzielnica powstaje we Wrocławiu na bazie nowoczesnego, kompleksowego planu zagospodarowania przestrzennego, przewidującego strefy publiczne, półpubliczne i prywatne. Za projekt odpowiada Grupa Archicom przy współudziale Biura Rozwoju Wrocławia.

REKLAMA

Wrocław zyskał nowy: mieszkaniowy i rekreacyjny punkt na mapie. Kameralna, głównie trzypiętrowa zabudowa została starannie wkomponowana w przestrzeń, na którą składają się parki, place, skwery i pasy zieleni z alejami spacerowymi oraz ścieżkami rowerowymi. Wzdłuż głównych ulic i bulwarów powstaną ciągi handlowe ze sklepami i usługami.

Inwestycja Olimpia Port została zaprojektowana tak przez Grupę Archicom, by inspirować oraz integrować mieszkańców. Będzie to spójny, samowystarczalny zespół urbanistyczny, łączący funkcje mieszkalne, handlowo-usługowe oraz sportowe i rekreacyjne. W ramach kolejnych etapów powstanie boisko oraz przystań portowa dla kajaków i małych jednostek pływających, która otworzy nowe możliwości wypoczynku i aktywnego korzystania z wody.

Zobacz na filmie otoczenie inwestycji Olimpia Port, to przestrzeń, która inspiruje

 

Oficjalne otwarcie nadrzecznego etapu Olimpia Port będzie miało miejsce 12 czerwca 2014, godz. 14:30 (uroczyste otwarcie), Bulwar Marca Polo, Wrocław.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie