×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Kłodzku coraz bliżej realizacji

  • Autor: PKP S.A.
  • Opublikowano: 22 paź 2015 13:48
  • Zaktualizowano: 22 paź 2015 13:53
 Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Kłodzku coraz bliżej realizacji
fot. PKP S.A.

W ciągu najbliższych kilku lat PKP planuje stworzenie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Kłodzku. Podpisano list intencyjny w tej sprawie, który zakłada budowę centrum komunikacyjnego uwzględniającego funkcję handlową i usługową.

REKLAMA

Pierwsze plany utworzenia ZCK pojawiły się w 2014 r. PKP, Powiat Kłodzki i PKS zobowiązały się wówczas do współpracy przy tworzeniu nowej przestrzeni komunikacyjnej w rejonie stacji kolejowej w Kłodzku oraz do współpracy przy opracowaniu projektu zmiany zagospodarowania terenu. Teraz do tego grona dołączyła jeszcze Gmina Miejska Kłodzko.

- Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Kłodzku oznacza korzyści przede wszystkim dla lokalnej społeczności, która zyska lepsze połączenia z całym regionem oraz wyższą jakość usług transportowych - mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP. - PKP bardzo często angażuje się w podobne inicjatywy. Nowoczesne centrum przesiadkowe funkcjonuje już m.in. przy nowym podziemnym dworcu Kraków Główny. Podobne inwestycje zamierzamy zrealizować również w Słupsku czy przy dworcu Warszawa Gdańska.

- Budowa w Kłodzku centrum komunikacyjnego z tak bogatą ofertą otworzy przed powiatem nowe perspektywy rozwoju, głównie ze względu na lepszą i łatwiejszą dostępność komunikacyjną naszych miast, z czego skorzystają i mieszkańcy, i turyści - mówi Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. - Z drugiej strony jest to szansa ponownego uaktywnienia tego nieco zaniedbanego centrum stolicy powiatu i przywrócenia mu należnej roli reprezentacyjnej i społecznej, co będzie dodatkowym atutem promocyjnym dla regionu.

Planowane utworzenie centrum przesiadkowego doskonale współgra z planami PKP Polskich Linii Kolejowych, które w najbliższych latach zamierzają zmodernizować stację kolejową Kłodzko Miasto.

Inwestycja związana z budową ZCK miałaby zostać zrealizowana w formule projektu deweloperskiego, który prowadzić będzie Xcity Investment – spółka deweloperska w Grupie PKP – oraz wyłoniony w postępowaniu zewnętrzny inwestor. Oba podmioty zajmą się opracowaniem finalnej koncepcji zagospodarowania nieruchomości pod ZCK. Xcity Investment zamierza wkrótce uruchomić postępowanie na wybór inwestora dla tego projektu.

Wstępny termin zakończenia inwestycji planowany jest na IV kwartał 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie