×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zmodernizowany dworzec bardziej funkcjonalny i bezpieczny

  • Autor: propertydesign.pl
  • 11 kwi 2014 12:27
Zmodernizowany dworzec bardziej funkcjonalny i bezpieczny
Dworzec w Kościanie, fot. PKP

PKP wyremontowało dworzec w Kościanie, który już udostępniono podróżnym. Za projekt modernizacji odpowiada Biuro Projektowe Format.

REKLAMA

W ramach prac remontowych odrestaurowano elewację oraz wnętrze dworca w Kościanie. Uporządkowano również teren bezpośrednio przylegający do dworca, położono nowe chodniki, a przed budynkiem zamontowano stojak na rowery.

Odnowiony dworzec został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących, kasa z obniżonym okienkiem dla osób poruszających się na wózkach oraz specjalnie dostosowane toalety. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Przestrzeń dworcowa będzie nie tylko bardziej funkcjonalna, ale także bezpieczniejsza. W budynku zainstalowano monitoring oraz nowy system ostrzegania pożarowego. Oprócz dworca na terenie zmodernizowanego obiektu mieści się kiosk, komenda Straży Miejskiej, Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości oraz Centrum Wspierania Turystyki.

Koszt inwestycji to 4,4 mln zł netto. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane JACK-BUD.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie