Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie ze statuetką Property Design Awards 2020PAP - 07-02-2020 09:11


Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie zdobyło statuetkę Property Design Awards w kategorii Design wnętrze - obiekty publiczne - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs został przeprowadzony w dziesięciu kategoriach. Jego celem było nagrodzenie najlepszych projektów komercyjnych i publicznych w Polsce, które oddano do użytku do końca 2019 r.

"Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie zdobyło statuetkę Property Design Awards w kategorii Design wnętrze - obiekty publiczne. Gratulujemy Muzeum i pracowni ART FM za aranżacje przestrzeni muzealnej" - napisało w piątek MKiDN na swoim profilu na Twitterze.

W kategorii Design wnętrze - obiekty publiczne konkurentami Muzeum Książąt Czartoryskich były: Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, Muzeum Woli w Warszawie, Stary Teatr Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu i Kino Muza w Poznaniu. Głosowanie czytelników i jury trwało do końca stycznia. Werdykt ogłoszono podczas gali zorganizowanej w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Organizatorem konkursu Property Design Awards 2020 była Grupa PTWP, wydawca portali PropertyDesign.pl i PropertyNews.pl, organizator 4 Design Days 2020, które odbywają się w dniach 6-9 lutego w Katowicach.