REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wolne media to fundament demokracji. Apel w obronie TV

  • Autor: propertydesign.pl
  • 20 gru 2021 17:40
Wolne media to fundament demokracji. Apel w obronie TV
Wystosowano apel w obronie TVN. Fot. apel.tvn.pl

TVN udostępnił stronę, na której wystosowano „Apel w obronie TVN”. Widzowie stacji apelują do prezydenta Andrzeja Dudy, aby zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.

REKLAMA

- Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić. Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami - pod tymi słowami mogą podpisać się widzowie stacji TVN.

Jak podaje TVN, do godz. 22:00 apel w obronie TVN i wolnych mediów podpisało już ponad 2 mln Polaków. Domagają się oni niezwłocznego zawetowania "lex TVN", które zostało skierowane do Andrzeja Dudy.

W wielu polskich miastach zaplanowano manifestacje w obronie TVN i innych wolnych mediów. Główny protest w Warszawie pod hasłem „Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska” ma się rozpocząć o godzinie 19:00 przed Pałacem Prezydenckim. Organizatorem manifestacji jest Komitet Obrony Demokracji.

Podobał się artykuł? Podziel się!