REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sylwestrowy koncert w Filharmonii Narodowej

  • Autor: PAP
  • 31 gru 2021 09:49
Sylwestrowy koncert w Filharmonii Narodowej
W Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert noworoczny. Fot. Fotolia

Muzykę piękną i ambitną z najlepszych i najbardziej lubianych musicali wykona w sylwestrowy wieczór Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją „śpiewającego i tańczącego” dyrygenta Josepha R. Olefirowicza.

REKLAMA

"Sympatyków Filharmonii Narodowej z pewnością nie trzeba przekonywać, że odwiedzenie jej w sylwestrowy wieczór to jeden z najlepszych pomysłów na jego miłe i niezapomniane spędzenie" - zapewniają organizatorzy wydarzenia.

W programie znajdą się propozycje lżejsze, ale zawsze piękne i ambitne, wiele niespodzianek, zaskakujących aranżacji - tym razem z akcentem na barwną, czerpiącą z wielu źródeł inspiracji - muzykę amerykańską.

Gospodarzem koncertu będzie Joseph R. Olefirowicz, amerykański dyrygent i organista, który ponownie przyjął zaproszenie poprowadzenia koncertu sylwestrowego. Maestro zadebiutował w tej roli na warszawskiej scenie w 2019 roku.

Dyrygent słynie z ekspresyjnego stylu kierowania orkiestrą, współtworzy atmosferę uroczystego i zarazem bardzo przyjemnego koncertu.

W programie m.in. uwertury do słynnych musicali jak np. Mitcha Leigha "I, Don Quichotte" z musicalu "Man of La Mancha"; Harveya Schmidta"Rain Song" z I aktu musicalu "110 in the Shade"; Richarda Rodgersa, Oscara Hammersteina II - uwertura do musicalu "South Pacific" oraz "Oklahoma" z II aktu musicalu "Oklahoma!"

Wśród wykonawców obok Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Narodowej są m.in.: wybitny baryton Paulo Szot; sopranistki - Magdalena Schabowska i Aneta Kapla-Marszałek; tenorzy Andrzej Marusiak i Daniel Woźniak oraz Mirosław Grabski - bas.

Koncert będzie transmitowany online na filharmonicznym kanale YouTube także przez Polskie Radio Program 2 - na antenie radia i w internecie.

Na koncert zaprasza PGE Polska Grupa Energetyczna - Mecenas Roku Filharmonii Narodowej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!