Zobacz, jak wyglądała ceremonia otwarcia Mercure Kraków Stare MiastoPropertydesign.pl - 26-10-2016 10:10


20 października br., był dniem szczególnym dla Grupy Hotelowej Orbis. Wieczorem nastąpiło oficjalne otwarcie flagowego hotelu marki Mercure. Królowa Barbara Radziwiłłówna i Elżbieta Habsburżanka, które patrzą na gości z portretów w lobby hotelowym, przywitały ponad trzystu gości przybyłych na uroczystość. Za projekt wnętrza odpowiadało Kaczmarek Studio.

Tego dnia goście, zaproszeni na uroczyste otwarcie hotelu, już od przekroczenia progu nie kryli zachwytu nad wystrojem wnętrza lobby hotelowego. Podziwiali meble nawiązujące do tych z Wawelu, jak i te o nowoczesnej konstrukcji, przypominając królewskie trony. To dzieła największych współczesnych europejskich projektantów – m.in. Toma Dixona i Andreu Worlda. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obserwowali „ożywioną” królową Barbarę, która opuszcza ramy portretu - obrazu multimedialnego, i rozpoczyna spacer po Krakowie, aby na koniec puścić do widza oko i przyjąć z powrotem dostojną pozę.

Nowe technologie zostały również wykorzystane przy tworzeniu brand wall-u, czyli ściany marki, która tutaj jest bezpośrednim nawiązaniem do sufitu Sali Poselskiej na Wawelu i znajdujących się tam słynnych Głów Wawelskich. Ich kopie w Mercure Kraków Stare Miasto wykonano na drukarce 3D. Ta ściana była tłem do pamiątkowych zdjęć, do których pozowali goście, w tym znane osoby ze świata sztuki, filmu i telewizji.

Tradycyjne przecięcie wstęgi zostało poprzedzone przemówieniami najważniejszych osób z AccorHotels, partnera strategicznego Grupy Hotelowej Orbis w Polsce. Głos zabrał Laurent Picheral, CEO AccorHotels w Europie Centralnej i Wschodniej, który podkreślił, że Mercure Kraków Stare Miasto jest flagowym hotelem marki na świecie. Laurent Picheral powiedział również, że dotąd nigdzie na świecie nie spotkał się z takim zaangażowaniem i wyjątkową pasją zespołu włożoną w realizację projektu.

Po nim wystąpił Gilles Clavie, CEO Grupy Hotelowej Orbis. Zwrócił on uwagę na design hotelu, jako bardzo kreatywną interpretację epoki tak ważnej w historii Krakowa. W swoim przemówieniu podkreślił fakt, że hotel jest obiektem wybudowanym według zasad „zielonego budownictwa” i posiada certyfikat Breeam, podobnie jak inny, należący do GH Orbis – ibis Gdańsk Stare Miasto. Dzisiaj w Polsce tylko te dwa obiekty hotelowe mogą poszczycić się takim certyfikatem. Podziękował projektantom budynku i wnętrz, specjalistom nadzorującym realizacje projektów, podkreślając krótki czas – 2 lata, w którym przedsięwzięcie zostało wykonane.

 – Ten hotel ma wszystko, czego potrzeba, aby osiągnąć sukces w biznesie – życzę wszystkiego najlepszego Sabinie Bartyzel, dyrektor zarządzającej, i jej zespołowi, którzy chcą swoim gościom stworzyć w hotelu dom z daleka od domu – powiedział na koniec Gilles Clavie.

 Z kolei Sabina Bartyzel, w bardzo emocjonalnym przemówieniu, podziękowała całemu swojemu zespołowi za niebywały trud włożony w czasie trwania prac nad tą realizacją. – W hotelarstwie wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć. Mamy ambicje bycia najbardziej skoncentrowanym na gościu hotelem w tej części Polski. 100 proc. satysfakcji naszych gości i klientów to nasze credo – mówiła Sabina Bartyzel.