REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Znamy zwycięzców plebiscytu Dobry Design 2022!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 sty 2022 16:49
Znamy zwycięzców plebiscytu Dobry Design 2022!

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Dobry Design 2022. Nagrody wręczono w 12 kategoriach  i 3 kategoriach specjalnych.

REKLAMA

Znamy zwycięzców plebiscytu Dobry Design 2022. W tym roku, po pandemicznej przerwie, konkurs Dobry Design został wpisany w integralny element wydarzenia 4 Design Days, które już na stałe zagościło w kalendarzu projektantów, designerów, architektów, producentów, dystrybutorów, biznesu związanego budownictwem, architekturą i wnętrzami.

Pierwsza edycja konkursu w nowej odsłonie miała za zadanie wyłonić nowe ikony polskiego designu i ich twórców. Z nadesłanych kilkuset zgłoszeń Jury konkursu wraz redakcją portali Dobrzemieszkaj.pl i Propertydesign.pl wyłoniło TOP w każdej z kategorii. 

Kolejnym etapem był odbywający się podczas wydarzenia 4 Design Days finał, w trakcie którego przed Jury i publicznością zaprezentowano ponad 60 produktów. 

W Jury konkursu Dobry Design 2022 zasiedli:

Adam i Monika Bronikowscy, właściciele, Hola Design
Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński, projektanci, prowadzący program „Para w remont” na antenie HGTV
Artur Indyka, projektant, prowadzący program „Meblokreacje” na antenie Domo+
Ewa Kozioł, redaktor, Dobrzemieszkaj.pl
Michał Latko, projektant wzornictwa przemysłowego i menedżer dizajnu, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Beata Łańcuchowska i Anna Drozd, projektantki wnętrz, autorki bloga „Pani to potrafi”
Justyna Łotowska, redaktor, Dobrzemieszkaj.pl
Dominika Rostocka, architekt wnętrz, projektant, założyciel, Szkoła Produkcji i Projektowania Wnętrz
Maciej Skupiński, główny architekt, prezes zarządu, Kodo Projekty i Realizacje Wnętrz
Jan Sikora, architekt wnętrz, założyciel, Sikora Wnętrza
Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna, PropertyDesign.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyNews.pl
Robert Posytek, redaktor naczelny, PropertyNews.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyDesign.pl

Nagrody „Dobry Design” przyznane zostały w 12 kategoriach i 3 kategoriach „specjalnych”. 

W kategorii Meble zwyciężyła Kolekcja mebli modułowych Miu Magic, Miuform.

- Wielkie dzięki za tak wspaniałą nagrodę. Kiedy pokazywałam pierwszy prototyp tego produktu w 2019 roku, ludzie się śmiali i pytali jak zamierzasz sprzedawać długowieczne produkty. Teraz branża zaczyna wreszcie je doceniać! Państwo jesteście promotorami takich zrównoważonych produktów! Dziękuję jury, branży i państwu architektom i projektantom za to, że promujecie takie produkty - mówiła Agnieszka Możdżer, współzałożycielka i projektantka marki Miuform

Wyróżnienia otrzymały: Rodzina komód Umami, Phormy, Meble skrzyniowe z kolekcji Polka, One Market, Kolekcja stolików Unique by LUNN, Lunn Living, Sofa Lake, Loft Home.

W kategorii Meble biurowe nagroda powędrowała do HushHybrid, budki akustycznej marki Hushoffice przeznaczonej do pracy indywidualnej i wideokonferencji, Mikomax. 

- Jest mi niezmiernie miło, bardzo dziękuję za nagrodę. Docenienie tego, co robimy na co dzień, ale też zobowiązanie na przyszłość. Ja i cały zespoł HushOffice będziemy dokładali wszelkich starań, aby te produkty były coraz lepsze i zasługiwały na podobne wyróżnienia - mówił Robert Korpacki - Product Manager z Mikomax.

Wyróżnienia otrzymały: EcoPET the Desk Divider -  dźwiękochłonny i dźwiękoizolacyjny ekran biurkowy, Gorycki & Sznyterman oraz Projekt krzesła Wei, Bejot.

Laureatem w kategorii Kuchnie został Zlewozmywak Magnetic, Deante. 

- Życzymy sobie podobnych ocen od naszych klientów. Ze swojej strony dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego produktu - mówiła konstruktorka Katarzyna Łogwinieńko.

Wyróżnienia otrzymały: bateria Tamizo, Deante oraz zlewozmywak KGS D 6078 1B1D Deep Black, Kernau.

Najlepszy produktem w kategorii AGD kuchenne została Chłodziarko-zamrażarka w stylu retro z pop-artowym wizerunkiem Fryderyka Chopina z serii Vestfrost Art Collection, Vestfrost.

- Dziękuję szanownemu jury. To wyróżnienie jest dla mnie dodatkowo o tyle ważne, że połączenie polskiego artysty i międzynarodowego koncernu jest możliwe. Zachęcam polskich artystów, aby nawiązywali taką współpracę - mówił Rafał Derecki – Category Manager z Vestel Poland.

Wyróżnienia otrzymały: Płyta indukcyjna NikolaTesla Fit, Elica oraz Okap KCH 0440 Gold Island typu tuba, Kernau.

Kolejną kategorią było Wyposażenie łazienki. Jury nagrodziło Kolekcję Arte, Marmite.

-  Wspaniale tutaj być i trzymać tę nagrodę w ręku. Kolekcja arte to nie tylko to co widać. To jest odpowiedź na to, jak design wpływa na technologie. Projektanci to nie tylko osoby, które wytwarzają piękne produkty, ale też ludzie, którzy mają wpływ na to, jak te produkty są wytwarzane - mówiła Magdalena Musiał, Industrial Design Manager, Marmite. 

Wyróżnienia otrzymały: Kompleksowa kolekcja Larga, Cersanit, Kabina walki-in z serii Mokko, Deante oraz Meble łazienkowe Look, Elita.

W kategorii Tkaniny, tytuł Dobry Design 2022 powędrował do Materiał tapicerski Toronto EN, Lumatech.

- Lumatech to tylko przedstawiciel generalny firmy Continental w tym obszarze produktów na Polskę. Continental jest producentem - zaznaczał Lucjan Weiner.

Wyróżnienia otrzymały: Membrana PVC i tkanin do dekoracji wnętrz z przeznaczeniem na płaszczyzny sufitowe i ścienne, Newmat Polska oraz Kolekcja pościeli Pure, Hop Design 

Laureatem kategorii Dekoracje zostało Węglowe lastryko, Bori Studio Borys Moryl. 

- Jest mi niezmiernie miło być w tym miejscu. Cieszę się, że został doceniony mój wynalazek i że mogłem nadać węglowi nowe życie. Jest to moja pierwsza nagroda tego typu, mam nadzieję, że nie ostatnia. Dziękuję bardzo! - mówił Borys Moryl.

Wyróżnienia otrzymały: Rock Mirrors - lustra inspirowane głazami z Zamku Bierzgłowskiego, P55 Mirrors Beata Ludwin, Lustro LUNA, GieraDesign, Mosiężne uchwyty meblowe wytwarzane tradycyjną technologią odlewniczą Virus marki PAP DECO z kolekcji OrganicCollection, Pap Deco
oraz Dekor Dąb Burnatty, Impress Decor Polska. 

W kategorii Oświetlenie zwyciężyła Kolekcja lamp szklanych Bibe, Embassy Interiors,

- Powiedzieć, że się nie spodziewałam to takie banalne, ale naprawdę się nie spodziewałam! Ważne jest dla mnie to, że jury doceniło nie tylko produkt, ale i cały proces projektowy - mówiła Katarzyna Będzińska-Kowalczyk, projektantka i właścicielka firmy Embassy Interiors.

Wyróżnieniami nagrodzono: Seria MONO SURFACE, Nowodvorski, Oświetlenie Plug&Light, Jung Polska oraz System oświetlenia inspirowany naturą, Signify NatureConnect. 

Nagroda Dobry Design 2022 w kategorii Podłogi i ściany powędrowała do Tapety Kyoto Biolen Terra, DEKORAMI Design Wallcovering (marka firmy Technocolor).

- Nie wiem co powiedzieć, że się nie spodziewałam? Ale też nie po to startowałam w konkursie, żeby się zupełnie nie spodziewać. Konkurencja była silna, wspaniałe marki, ale jakaś tam nadzieja była... Mam nadzieję, że Biolen zagości na wielu ścianach! - mówiła Joanna Dulewicz, współwłaścicielka firmy.

Wyróżnienia otrzymały: iD Inspiration, koncept 6 kolekcji paneli i płytek winylowych LVT, Tarkett, Kolekcja drewnianych podłóg dwuwarstwowych Color Inspiration z rewolucyjną powłoką Fusion Hybrid, Jawor Parkiet, Kolekcja Unique Lady Paradyż My Way by Gosia Baczyńska, Ceramika Paradyż oraz Panele ażurowe 3D XLA40R, Proform. 

Jury wręczyło nagrodę Dobry Design 2022 w kategorii Drzwi i Okna Drzwiom wewnętrznym Iriom.

- Bardzo, bardzo dziękuję. Jest to pierwszy konkurs w jakim braliśmy udział i od razu taki sukces. Bardzo dziękuję! Dwa lata temu, kiedy chodziłam między alejkami 4DD i szukałam rożnych pomysłów, zamarzyłam sobie na chwilkę "ale fanie byłoby mieć tutaj swoje stoisko!". Marzenia się spełniają! - mówiła Monika Gajda.

Wyróżnienia otrzymały: Autorska kolekcja drzwi przesuwnych, Artdorre, Drzwi wewnętrzne Black Piano, Luke Novicky, Drzwi wewnętrzne z drewna iroko, Luke Novicky, Drzwi nakładkowe CRE, Wiśniowski.

Laureatem w kategorii Smart Home został SUpark, przydomowy garaż podziemny, Supark, firmy Losnig

- Cieszymy się, że udało nam się połączyć dobry design z rozwiązaniem do garażu. Dobry design może być nie tylko w domu, ale i w rozwiązaniach w naszym otoczeniu - powiedział Łukasz Kożuchowski, właściciel i pomysłodawca marki SUpark. 

Wyróżnione zostały: Model LC3, innowacyjne połączenie naściennej lampy LED o regulowanej jasności światła z wydajną kamerą do monitoringu, Ezviz, TaHoma® switch, łączy różne urządzenia domowe w jedną sieć i umożliwia sterowanie nimi w sposób wygodny dla użytkownika, Somfy, Kolekcja LS ZERO, Jung Polska oraz NAZCA - kompleksowe rozwiązanie do zarządzania i optymalizacji procesów, Apa Group.

W kategorii Mała Architektura nagrodzono produkt Vjetra® innowacyjna kostka brukowa o unikatowej formie geometrycznej, Bruk.

- Dziękuję w imieniu całego zespołu, który przyczynił się do stworzenia takich nietypowych elementów betonowych, które mam nadzieję wpiszą się niedługo w przestrzenie przydomowe i miejskie. Mam nadzieję, że ta nagroda zmotywuje nas do dalszych działań w dziedzinie kreatywnej! - mówiła Ewa Oknińska przedstawicielka firmy Bruk.

Wyróżnienia otrzymały: Kuchnia ogrodowa CANA® Style 6M NOVA, Cana Concept oraz Sauna ogrodowa Tuula, Kumik Design. 

Po raz pierwszy wręczono również nagrody Dobry Design w kategoriach Best Polish Design, Best Polish Designer i Best Polish Designer under 30. 

W kategorii Best Polish Design tytuł Dobry Design 2022 otrzymała Kolekcja Night Queen Paradyż My Way by Gosia Baczyńska, projekt: Gosia Baczyńska dla marki Ceramika Paradyż.

- Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. To niesamowite ,że w takim miejscu, dostajemy taką nagrodę za wspaniale zaprojektowany produkt. Praca z Gosią Baczyńską była dla nas niesamowitym doświadczeniem - mówiła Aldona Chudzicka - dyrektor działu rozwoju produktu.  

- Dziękujemy całemu zespołowi i Gosi Baczyńskiej - mówiła Beata Dela, liderka produktu.

Wyróżnienia przyznano: Kolekcji mebli Tuo, projekt: Tomek Rygalik, Studio Rygalik dla marki Miloni, Kolekcji luster Cosmic, projekt: Nikodem Szpunar i Patrycja Niedźwiecka, Studio Szpunar dla marki GieraDesign oraz Kolekcji Senja, projekt: Marcin Jędrzak dla marki Fjordd.

W kategorii Best Polish Designer laureatem został Oskar Zięta, artysta, architekt, projektant procesów.

- Dziękuję bardzo jury za wybranie mojej osoby, ale tak naprawdę tez dziękuję rodzinie, która mnie bardzo mocno wspiera pracy oraz koleżankom i kolegom z teamu, którzy sprawiają, że to, co robię jest możliwe - dziękował Oskar Zięta. 

Wyróżnieni zostali: Maciej Zień, Tomek Rygalik, Joanna Leciejewska oraz duet Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski. 

Z kolei w kategorii Best Polish Designer under 30 nagrodzono Klaudię Gołaszczyk, absolwentkę ASP w Katowicach, finalistkę konkursu Young Design i make me! za wyjątkowy projekt RELIGA HEART, czyli sterownika pompy wspomagania serca.

- Chciałam bardzo serdecznie podziękować. To dla mnie zaszczyt znaleźć się w tak wspaniałym gronie - powiedziała Klaudia Gołaszczyk.

Wyróżnieni zostali: Karolina Kruszewska, Magdalena Bojko-Michalak, Patrycja Gorzela oraz Zofia Hernas.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie