Antyk, ażurowe hafty i tropikalna przyroda inspiracją dla nowych kolekcji płytek polskiej markiPropertyDesign.pl - 22-04-2020 14:09


Nawiązania do tradycji hafciarskich, kultury antycznej czy inspiracje tropikami odnajdziemy w nowych kolekcjach płytek ceramicznych polskiej marki. Zobaczcie jak wyglądają.

Za inspirację do stworzenia kolekcji Livia posłużył najbardziej szlachetny marmur calacatta. Kolekcja odwołuje się także do kultury antycznej, z całą jej ponadczasową prostotą pozbawioną zbędnej krzykliwości. Elegancką biel płytki bazowej o delikatnym użyleniu można połączyć ze strukturalnymi kaflami o geometrycznym wzorze rombów typu pillow lub bogato zdobionymi insertami mieniącymi się w świetle dzięki zastosowaniu specjalnej granilli. Kolekcję uzupełnią stonowane w formie meble, a charakteru doda czarna, nowoczesna armatura.

Kolekcja Caya nawiązuje do wielowiekowych tradycji krawieckich i hafciarskich. Obejmuje matowe płytki bazowe, które uzupełniają dekoracyjne, strukturalne inserta z ponadczasowymi wzorami krzyżykowego i ażurowego haftu richelieu. Całość utrzymana jest w spokojnych odcieniach bieli i beżu, które stanowią doskonałą bazę do stworzenia przytulnego wnętrza. Jej uzupełnieniem będą drewniane lub białe meble oraz klasyczne dodatki, także w kolorze eleganckiego złota.

Za inspirację kolekcji posłużyły tropikalne karaibskie lasy, egzotyczne rośliny i zwierzęta. Płytki ścienne w trzech pastelowych barwach bianco, coral oraz blue przywodzące na myśl rajską plażę sprawdzą się jako kolorystyczna baza pomieszczenia. Dopełnieniem kolekcji są szklane inserta z przyciągającą wzrok grafiką przedstawiającą motywy ze świata flory i fauny. Z kolei inserta z efektem lustra stworzone ze szlachetnego połączenia wysokiej jakości surowców wprowadzą do aranżowanego pomieszczenia niekonwencjonalnego wyrazu.