Automatyka budynkowa zapewnia bezpieczeństwo i komfortPropertyDesign.pl - 08-05-2020 14:10


Najbardziej zaawansowane technologicznie apartamentowce na świecie są wyposażone w inteligentne systemy sterowania domem z licznymi funkcjonalnościami, które wpływają na życie i komfort mieszkańców.

Inteligentny system Control4, który znajduje się na Złotej 44, utrzymuje pełną kontrolę nad wieloma elementami elektronicznymi w apartamencie. Cały system pozostaje zintegrowany z budynkiem, reaguje na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz odpowiada stylowi życia mieszkańców. 

System daje możliwość sterowania zautomatyzowanymi roletami okiennymi, oświetleniem, termostatami, umożliwia również regulację temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Miłośnicy muzyki i kina za pomocą dosłownie jednego przycisku, z łatwością sterują swoją domową salą koncertową lub własnym kinem. System pozwala na prowadzenie wideorozmów z recepcjonistą. Na dostępnym symulatorze amatorzy sportu z łatwością umówią rundę golfa u concierge’a, a biznesmeni zarezerwują sale konferencyjne dostępne do użytku mieszkańców. Wszystko odbywa się bez konieczności opuszczania apartamentu.

- System Control4 jest niewątpliwie niezawodną i atrakcyjną platformą, dzięki której mieszkańcy mogą poczuć się jak w domu, jeszcze zanim finalnie się do niego wprowadzą. Interfejs Control4 wyposażony jest w ekran dotykowy, mieszkańcy mogą również sterować nim poprzez urządzenia mobilne. Użytkownik ma możliwość zamówienia windy, czy komunikacji z innymi rezydentami - mówi Krzysztof Bąk, który zarządzał wdrożeniem systemu z ramienia firmy wykonującej integrację automatyki budynkowej.

Najcenniejsza funkcjonalność systemu podnosi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, działając bez interakcji z właścicielem. W momencie gdy czujniki zamontowane na zewnątrz budynku wykryją silny wiatr, system automatycznie zamyka uchylne panele okienne.

Inteligentny system domowy uzupełnia wyjątkową estetykę budynku, który został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda. Unikatowe rozwiązania architektoniczne oraz technologiczne uzupełniają ekologiczne standardy konstrukcyjne, takie jak trójszybowa fasada apartamentowca, która maksymalizuje wydajność energetyczną i eliminuje hałas z zewnątrz.