REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bez termomodernizacji ani rusz

  • Autor: WNP
  • 21 sty 2014 13:59

Termomodernizacja przyczynia się do niższych rachunków za ogrzewania oraz często ładniejszej estetyki stanu elewacji budynku, a także poprawia komfort użytkowników obiektu dzięki na przykład wymianie okien lub zwiększeniu ich powierzchni.

REKLAMA

Termomodernizacja powoduje, że efektywność energetyczna budynku staje się lepsza, co przekłada się na oszczędności bieżące oraz poprawę standardów korzystania z danego obiektu wskutem na przykład wymiany okien i doświetlenia wnętrz. Wymiana starych okien może istotnie przyczynić się do poprawy standardu energetycznego budynku. Dla zapewnienia odpowiedniej izolacyjności cieplnej znaczenie ma zarówno jakość stolarki, jak i rodzaj szyb zainstalowanych w oknach. 

Jak zauważa architekt Minika Kupska-Kupisz z firmy Velux, która przeprowadziała modernizację domu modelowego LichtAktiv Haus w Hamburgu, zastosowanie wiekszej powierzchni okien umożliwiło lepszy dostęp światła dziennego oraz świeżego powietrza do budynku. Modernizacja objęła rozbudowę przestrzeni użytkowej, docieplenie ścian oraz właśnie zwiększenie powierzchni okien z 18 mkw do 93 mkw. Na dachu domu zamontowano okna połaciowe, doświetlające pokoje położone na najwyższej kondygnacji budynku. Bardziej otwarty stał się także układ pomieszczeń.

Jolanta Lessig, kierownik komunikacji marketingowej na Europę w NSG Group, producenta szkła marki Pilkington, podkreśla, że w nowoczesnych oknach używa się szyb zespolonych z wykorzystaniem szkła niskoemisyjnego, które redukuje straty ciepła, a dodatkowo pozwala na bierne pozyskiwanie energii słonecznej. Dzięki temu poprawia się bilans energetyczny okna, a ogrzanie pomieszczenia wymaga mniejszej ilości energii.

Przy wymianie starych okien na nowe, warto zwrócić uwagę, z jakich szyb zostały wykonane. Produkowane dziś szyby pozwalają łączyć wysoki poziom izolacyjności cieplnej z innymi przydatnymi właściwościami, takimi jak dźwiękochłonność, samoczyszczenie, czy podwyższony poziom bezpieczeństwa (np. szkło antywłamaniowe).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie