REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Bezpłatny internet i miejska ładowarka? Wszystko dzięki... inteligentnej ławce

  • Autor: Portal Samorządowy
  • 09 lis 2017 14:35
Bezpłatny internet i miejska ładowarka? Wszystko dzięki... inteligentnej ławce
Producentem inteligentnych ławek jest polska firma SEEDiA, która wspiera ideę smart cities (fot. mat. pras.)

Przy siedzibie Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” na warszawskiej Starówce pojawiły się trzy inteligentne ławki. Dzięki temu odwiedzający to miejsce mogą skorzystać z bezpłatnego internetu i naładować telefon komórkowy.

REKLAMA

Nowoczesne, ekologiczne meble miejskie pojawiły się przy placu zabaw, należącym do Centrum Wspierania Rodzin, tuż obok popularnych fontann. To miejsce często odwiedzane przez rodziców z dziećmi.

– Inteligentne ławki doskonale wpisały się w nowoczesną formułę naszego placu zabaw. Chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom odwiedzających nas rodziców z dziećmi, którzy chętnie korzystają ławek i możliwości podładowania telefonów – mówi Jarosław Adamczuk, dyrektor warszawskiego Centrum Wsparcia Rodzin.

Producentem inteligentnych ławek jest polska firma SEEDiA, która wspiera ideę smart cities, która jest dziś ogólnoświatowym trendem. Przy centrum stanęły trzy ławki SEEDiA z kolekcji Urban. Linia wzornicza charakteryzuje się stalową konstrukcją i drewnianymi elementami, jedna z nich dodatkowo wyposażona jest w stojaki rowerowe. Dzięki panelom fotowoltaicznym ławki zebraną energię oddają w postaci ładowania urządzeń mobilnych, metodą indukcyjną (dedykowaną do najnowszych smartfonów) lub poprzez portal USB. W czasie odpoczynku na ławkach można również skorzystać z darmowego hot-spotu.

- Mamy nadzieję, że nasze produkty przypadną do gustu użytkownikom, którzy będą spędzać jeszcze więcej czasu z dziećmi na świeżym powietrzu – mówi Artur Racicki, współwłaściciel marki SEEDiA.

Centrum Wspierania Rodzin jest miejską instytucją, która prowadzi placówki rodzinnego wsparcia. Realizuje kompleksową działalność na rzecz wspierania rodziny na terenie Warszawy, w tym: 10 placówek wsparcia dziennego dla dzieci w wieku od 6 do 18 roku życia, inicjatywy wspomagające rodziców w poprawnym pełnieniu zadań opiekuńczo-wychowawczych, kluby malucha, klub seniora, wyjazdy socjoterapeutyczne, szkolenia i warsztaty psychopedagogiczne, psycho-edukacyjne i profilaktyczne, a także zajęcia dla praktykantów i stażystów kierunków psychologicznych i pedagogicznych oraz wolontariat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie