REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Biurowy porządek za szklanymi drzwiami

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 lis 2017 15:18
Biurowy porządek za szklanymi drzwiami
Fot. materiały prasowe

Żyjemy w czasach chwilowych mód. W przemyśle odzieżowym można się doliczyć już 52 sezonów rocznie. Podobnie zaczyna dziać się w kwestii wystroju wnętrz. Co chwila ogłaszane są kolejne kolory roku, wchodzą nowe wykończenia, modniejsze materiały i ulepszone rozwiązania. Odpowiedzią na szaleńczą gonitwę trendów jest zaprojektowana minimalistycznie baza wnętrz. Dotyczy to wszystkich większych i bardziej skomplikowanych rozwiązań jak: kuchnia, garderoba, czy drzwi wewnętrzne lub systemy ścianek.

REKLAMA

Obecne trendy zachęcają do aranżowania wnętrz w sposób dający wrażenie ekskluzywnego designu
i luksusu. Są odreagowaniem panującego latami minimalizmu. Z tego stylu nie da się zrezygnować całkowicie. Siłą prostoty jest estetyczna ponadczasowość i modernistyczna funkcjonalność. Jest zatem najlepiej sprawdzającym się sposobem na zaprojektowanie rozwiązań systemowych np. służących do przechowywania. Ulokowana we wnęce szafa lub zajmująca aneks garderoba potrzebuje zamknięcia, by uchronić ubrania przed kurzem, a wzrok m.in. gości i klientów firmy przed nieporządkiem.

Posłużą temu systemy drzwi przesuwnych i ścianek. Współczesne modele zbudowane są na bazie aluminiowej ramy, która w wielu przypadkach ma tylko kilkanaście milimetrów grubości. Jej wypełnieniem są wielkoformatowe szklane tafle transparentne lub barwione. Stabilność drzwi, wysokich nawet na 350 cm zapewniają systemy jezdne. Przy mniejszych gabarytach skrzydeł wystarczyć mogą prowadnice ukryte w podwieszanym suficie. Zamknięte fronty drzwi dają jednolity efekt wykończenia, w którym mniej lub bardziej odbija się wnętrze danego pomieszczenia. Są neutralnym rozwiązaniem, które zawsze będzie pasować do wnętrza niezależnie od zmieniających się mód. Natomiast tymczasowe trendy można łatwo wprowadzić odpowiednio dobierając różnego rodzaju wnętrzarskie dodatki.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie