Ceniona seria paneli filcowych z nowymi produktamiPropertyDesign.pl - 30-06-2020 13:17


Gama produktów, która zdobyła dwie prestiżowe międzynarodowe nagrody Red Dot za innowacje: jedną w 2017 r., a drugą w 2020 r. za nowo wprowadzone panele baffle,  została wzbogacona o zaokrąglone panele.

Wielokrotnie nagradzany modułowy system filcowy do sufitów i ścian – HeartFelt Hunter Douglas Architectural – został obecnie wzbogacony o zaokrąglone panele, co stanowi kolejną opcję dla innowacyjnych projektantów i architektów. Gama produktów, która zdobyła dwie prestiżowe międzynarodowe nagrody Red Dot za innowacje: jedną w 2017 r., a drugą w 2020 r. za nowo wprowadzone panele baffle, zyskała już powszechne uznanie za elastyczność i szerokie spektrum zastosowań.

Nowa linia produktowa dostępna w pięciu odcieniach szarości, bazuje na zaokrąglonym panelu 40HR64 o wymiarach 40 mm szerokości i 64 mm wysokości, co pozwala na jeszcze większą swobodę projektowania. Podobnie jak wszystkie lekkie panele liniowe i baffle HeartFelt, również panele zaokrąglone wykonane są z termoformowanych włókien PES, posiadają klasę odporności ogniowej FR B-S1, d0 i charakteryzują się doskonałymi właściwościami akustycznymi o wartości absorpcji sufit (αw) pomiędzy 0,45 a 0,70.

- W ciągu ostatnich trzech lat popularność gamy wśród architektów, specjalistów i projektantów wnętrz pokazała, jak wszechstronny jest ten materiał i jak łatwo można go zastosować w wielu różnych aranżacjach -  powiedział Pieter van Rees, Business Development Manager HeartFelt® & Linear Metal Ceilings z Hunter Douglas Architectural,

- Od momentu wprowadzenia linii na rynek dodaliśmy panele ścienne i baffle, a teraz z dumą prezentujemy panele zaokrąglone. Dodają one jeszcze więcej energii temu dynamicznemu i niezwykłemu systemowi paneli sufitowych i ściennych. Zaokrąglony panel doda jeszcze więcej miękkości naszym sufitowym i ściennym aplikacjom Linear HeartFelt®. Hunter Douglas Architectural jest znany z innowacyjności, nieustannie pracujemy nad dalszym rozwojem produktów z gamy HeartFelt i niebawem je zaprezentujemy - zapowiedział.

Hunter Douglas Architectural szczyci się „zielonymi” referencjami, a gama HeartFelt posiada certyfikat C2C Bronze i jest w 100% przetwarzalna lub łatwa do ponownego użycia.