Co na podłogę w biurze? Wybierz płytki dywanowePropertyDesign.pl - 16-09-2020 16:26


Podłoga i okładzina podłogowa stają się coraz bardziej istotnymi elementami w procesie tworzenia projektu wnętrza. Za pomogą okładziny podłogowej można tworzyć klimat w przestrzeni, a także wyznaczać strefy i podziały w pomieszczeniach. Świetnie w tej roli sprawdzi się nowa kolekcja płytek dywanowych.

Im większą uwagę projektanci zwracają na podłogę, tym istotniejszym materiałem okazują się płytki dywanowe. Kolekcja Tile and Plank została zaprojektowana w ten sposób, by stanowić nie tylko utylitarny element wykończeniowy, ale przede wszystkim skarbnicę inspiracji o ogromnym potencjale.

Ideą kolekcji jest nie tylko zoptymalizowanie biurową przestrzeń i jej funkcjonalności, ale także niebanalna i subtelna opowieść o wnętrzu i jego użytkownikach. Płytki dywanowe pomagają dojść do głosu emocjom, angażują zmysły i wspierają zdolności kognitywne, tworząc elastyczne i kreatywne przestrzenie.

Elastyczność i estetyka

Wszystkie wzory są dostępne w kwadratach o wymiarach 48 x 48 cm i 96 x 96 cm oraz dodatkowo w prostokącie 24 x 96 cm. W łatwy sposób można łączyć te trzy opcje, by stworzyć unikatową podłogę. Starannie wybrane wzory i kolory doskonale współgrają, bez względu na rozmiar i elementy kombinacji.

Dzięki temu płytki pozwalają na nieograniczoną kreatywność, ponieważ różnorodny efekt może być osiągnięty także dzięki sposobowi montażu. Monolityczne wersje każdego wzoru imitują wykładzinę w rolce, lecz jeśli zostanie zastosowany montaż szachownicowy, wzór i układ włókna tworzą zupełnie inny wyraz. Choć najpopularniejszy jest wzór imitujący ciosany łupek, ułożenie monolityczne także będzie dla płytek odpowiednie.

Elastyczność i możliwość dopasowania płytek dywanowych pozwalają na eksperymenty z różnymi formatami wnętrza. Pomaga to zdefiniować przestrzeń, taką jak miejsca spotkań czy ciche zakątki do pracy w skupieniu, prowadząc ludzi i wskazując kierunki przez odpowiednie wzornictwo.

Płytki dywanowe dostarczają mnóstwo opcji, możliwości, pomysłów i inspiracji. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, w łatwy sposób można zrekoloryzować standardowe wzory.

W trosce o ekologię

Kolekcja EGE Highline Express Tile oferuje wiele standardowych wzorów, które mogą zostać dopasowane kolorystycznie i wyprodukowane w jednej z sześciu różnych - ciętych lub pętelkowych - jakości, od 440 do 1400 g/m2 z przędzy ECONYL, ze standardowego poliamidu lub z mieszanki nowozelandzkiej wełny i nylonu – 80/20. EGE stosuje własne mieszanki wełny, znanej z niezrównanej jakości i doskonałych właściwości współtworzenia zdrowego i komfortowego środowiska we wnętrzu.

Trzy jakości Highline są produkowane z przędzy ECONYL, która jest wykonana ze zużytych sieci rybackich i odpadów przemysłowych. W połączeniu z opatentowanym przez EGE podkładem Ecotrust, wykonanym ze zużytych plastykowych butelek, otrzymujecie odpowiedzialną i zrównoważoną środowiskowo opcję. Wykładziny EGE są certyfikowane Cradle do Cradle oraz Indoor Air Comfort Gold – niezależnie, jaki koncept czy też jaki wzór wybierzecie.