×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dassault Systèmes napędza cyfrową transformację miast na całym świecie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 lip 2018 13:40
  • Aktualizacja: 17 lip 2018 13:39
Dassault Systèmes napędza cyfrową transformację miast na całym świecie
fot. unsplash

Dassault Systèmes w dniach 8-11 lipca w trakcie World Cities Summit 2018 w Singapurze zaprezentowała platformy cyfrowe, jako infrastrukturę rozwoju miast XXI wieku. Dassault Systèmes pokazała w jaki sposób platforma 3DEXPERIENCE umożliwia przemysłowi, rządowi i obywatelom na całym świecie wykorzystanie wirtualnego świata i przekształcenie zasobów terytorialnych w zasoby strategicznie wspierające zrównoważone planowanie urbanistyczne.

REKLAMA

W kontekście tegorocznego tematu wydarzenia "Liveable & Sustainable Cities: w przyszłość poprzez innowacje i współpracę", Dassault Systèmes umożliwiła doświadczanie wirtualnej rzeczywistości, a także zaprezentowała rozwiązania w chmurze wspierające mobilność i globalną współpracę.

Firma pokazała holistyczne i systemowe podejście do planowania i współpracy możliwe dzięki 3DEXPERIENCity. 3DEXPERIENCity jest zasilane przez platformę 3DEXPERIENCE, co gwarantuje spójne cyfrowe środowisko do zarządzania danymi, procesami i ludźmi w zrównoważonych miastach. 3DEXPERIENCity już dziś jest wykorzystywane przez miasta na całym świecie, w tym Singapurze, Jaipur w Indiach oraz Rennes we Francji, na rzecz poprawy jakości życia.

W trakcie wydarzenia zaprezenetowane studia przypadku zastosowania platformy “Virtual Singapore” pokazały wykorzystanie 3DEXPERIENCity do symulacji i wirtualnych testów nowych rozwiązań dla wyzwań urbanistycznych. Uwzględniają one planowanie parku na podstawie danych demograficznych, zacienienia obszaru, a także krajobrazu zieleni, jak również naukową ocenę wpływu wiatru, słońca i hałasu na tereny zamieszkałe, koordynację robót drogowych tak, aby zminimalizować niedogodności i dyskomfort dla mieszkańców.

- Dassault Systèmes została w tym roku uznana za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie, między innymi za sprawą platformy 3DEXPERIENCE m.in. w dziedzinach takich, jak miasta. Nadając miejskim innowacjom wymiar społeczny,  wirtualny świat poszerza się i poprawia jakość świata rzeczywistego.” – powiedział Bernard Charlès, Vice Chairman and CEO, Dassault Systèmes. “Na przykład mobilność nie ogranicza się jedynie do sektora motoryzacyjnego. Innowacyjne ekosystemy łączące lokalne władze, samorządy, firmy przemysłowe, handlowców jak i obywateli wspólnie wymyślają nowe inteligentne i cyfrowe rozwiązania dla transportu. 3DEXPERIENCity umożliwia tym ekosystemom zobaczyć i ocenić co się wydarzy, jeśli scenariusz “co się stanie, jeśli” zaistnieje w miejscach, w których mieszkają, pracują i do których dojeżdżają, zanim zaangażują się w tworzenie zasobów na przyszłość. To jest całkowicie nowy wymiar rzeczywistości - mówi Bernard Charlès,  wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie