Technologia druku 3D to przyszłość wielu branż na świecie. Jest to także przyszłość designu, artystycznych i nowatorskich rozwiązań. Firma Royal Philips, globalny lider sektora oświetlenia LED, zaprezentowała pierwsze na świecie inteligentne oprawy oświetleniowe wykonane w technologii druku 3D, które są pięknym dodatkiem do poszerzającej się gamy produktów Philips Hue.
Oprawy łączące w sobie świat sztuki, światła i technologii pozwalają uzyskać nieograniczoną paletę efektów oświetleniowych i stać się prawdziwym domowym arcydziełem. Nowatorskie stojące i wiszące lampy Philips Hue wykonane w technologii druku 3D zostały opracowane we współpracy z cenionymi na całym świecie studiami projektanckimi WertelOberfell i Strand+Hvass.
Nieskończone możliwości
System Hue sprawia, że wystarczy jedno przesunięcie palcem po ekranie smartfona lub tabletu, aby wejść do świata nieskończonych ilości personalizowanych efektów świetlnych, pozwalającego wybierać z ponad 16 milionów kolorów, odcieni bieli oraz programowanych scen świetlnych. Dzięki możliwości połączenia z automatyzującymi usługami internetowymi* oprawy oświetleniowe Philips Hue 3D pozwalają skorzystać z niezwykłych funkcji, takich jak dostrojenie oświetlenia do zachodów słońca.
- Drukowanie 3D zapewnia większą wolność, kontrolę, a także personalizację podczas projektowania produktów oświetleniowych. Philips Hue uwalnia kreatywność od ograniczeń i daje nieskończone możliwości tworzenia dowolnych nastrojów i efektów przy pomocy światła. Wspólnie stworzyliśmy najbardziej zaawansowane cyfrowe, a nawet futurystyczne, technologie, które trafiły do funkcjonalnego, unikalnego obiektu wywołującego wielkie emocje - stwierdził Jan Wertel, projektant z firmy WertelOberfell.
- Ekspresja kolorów zapewniana przez Philips Hue niesie za sobą magiczną i mistyczną niespodziankę, która tworzy atmosferę cudowności - powiedział Niels Hvass, projektant z firmy Strand+Hvass.
Inspirująca natura podmorskich głębin
Oprawy oświetleniowe Hue wykonane w technologii druku 3D, zaprojektowane przez niemiecki duet projektantów, WertelOberfell, inspirowane są naturą. Lampa wisząca przypomina dwie muszle, które skrywają w sobie źródło światła Philips Hue, tworząc olśniewające artystyczne efekty. - Spodobał nam się pomysł wykorzystania budowy oczu skorupiaków i insektów, a następnie odwrócenia jej tak, aby komórki przetwarzające światło zmieniły się w komórki to światło emitujące - wyjaśnił Jan Wertel. - Jest to skomplikowany projekt, którego nie udałoby się zrealizować bez drukarek 3D. Dzięki nim stworzyliśmy jednak wyrafinowane oświetlenie potrafiące zmienić zwykłą przestrzeń w pełną kolorów świetlną odę do matki natury - dodał Gernot Oberfell.
Stojące i wiszące oprawy oświetleniowe Philips Hue wykonane w technologii druku 3D, które są w pełni kompatybilne z coraz bogatszym ekosystemem Philips Hue obejmującym żarówki, lampy, aplikacje i przełączniki, dostępne są wyłącznie w przedsprzedaży, która rozpoczęła się się 31 marca 2014 r., na stronie www.meethue.com w cenie 2999 euro za oprawę wiszącą i 2499 euro za stojącą.
Wspólnik Grupa 5 Architekci
Prezes Zarządu, Architekt Ingarden & Ewý Architekci
Współwłaściciel, Architekt AD Artis Architects
Partner Horizone Studio
Partner Horizone Studio
Architektka, Wiceprezeska OW SARP Pracownia Architektoniczna Aleksandra Wasilkowska