×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dostawca tkanin z sesją w postindustrialnych wnętrzach Clay.Warsaw

  • Autor: Redakcja Propertydesign.pl
  • 06 sie 2021 13:47
  • Aktualizacja: 06 sie 2021 15:22
Dostawca tkanin z sesją w postindustrialnych wnętrzach Clay.Warsaw
Modern Rococco - sesja Trends 2021 marki tkanin Dekoma. Zdjęcia: Ernest Wińczyk

Podczas czerwcowej sesji zdjęciowej w klimatycznych wnętrzach Clay.Warsaw Dekoma wykreowała trzy stylistyczne opowieści o trendach w aranżacji wnętrz. Ich wspólnym mianownikiem są tkaniny.

REKLAMA

Pierwsza odsłona sesji Dekoma Trends 2021 to swego rodzaju refleksy historii w nowoczesnej odsłonie. Sposobem na atrakcyjne zaprezentowanie klasyki okazało się zderzenie tradycyjnych, znanych z przeszłości form – mebli, rodzajów tkanin – z modnymi kolorami. To dlatego na zdjęciach dominują tkaniny w odcieniach takich, jak pudrowy róż, łososiowy i pomarańczowy.

Pokazane aranżacje nawiązują też pośrednio do designu z lat 90-tych, kiedy ogromny wpływ na projektowanie miał postmodernizm, z całą jego swobodą w sięganiu po historyczne wątki i ich interpretowaniu. Wystarczy przywołać słynne krzesło „Louis Ghost” Kartella (proj. Philippe Starck), fotel Magis „Proust” (proj. Alessandro Mendini), czy lampę „Bourgie” Kartella (proj. Ferruccio Laviani).

W „Modern Rococco” pierwszoplanową rolę odgrywają tkaniny inspirowane klasycyzmem, którego wzornictwo opiera się często na motywach roślinnych lub antycznych detalach architektonicznych. Współczesnej lekkości dodaje tkaninom połyskliwa przędza, zaś pastelowe kolory równoważą statyczny charakter kompozycji.

W pierwszej części sesji  Trends 2021 wykorzystane zostały kolekcje Vernissage i Ficelle. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie