REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Drzwi i panele ścienne - duet idealny

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 gru 2017 14:01
Drzwi i panele ścienne - duet idealny
fot. mat. pras.
Drzwi i panele ścienne - duet idealny
Drzwi i panele ścienne - duet idealny
Drzwi i panele ścienne - duet idealny

Trzeba przyznać, że coraz częściej zaczynamy podejmować bardziej świadome wybory zakupowe. Zwłaszcza jeśli chodzi o drzwi. Oczywiście nadal skupiamy się na ich jakości i rozwiązaniach, ale zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na ich wygląd. Warto zwrócić uwagę na nowości pojawiające się na rynku. Współcześnie hitem jest łącznie drzwi i paneli ściennych, które tworzą spójną powierzchnię.

REKLAMA

Czym właściwie jest panel ścienny? Panele ścienne mogą być stosowane jako trwała okładzina ścian w mieszkaniach oraz w biurach. Zabudowy i panele ścienne w estetyczny sposób maskują m.in. elementy konstrukcyjne. Warto jednak zaznaczyć, że pełnią też funkcję dekoracyjną. A to za sprawą bogatej kolorystyki, która umożliwia dopasowanie odpowiedniego dekoru do pomieszczenia oraz drzwi. Panele ścienne wykonane są z płyty MDF grubości 16 mm.

Trzeba przyznać, że panele ścienne to z jednej strony wygodne rozwiązanie, a z drugiej można niesztampowo zaaranżować przestrzeń nad i wokół drzwi. Panele idealnie sprawdzą się w domu, ale znacznie częściej inwestorzy wybierają je do przestrzeni publicznych – hotel, biuro. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? To wszystko zależy od … drzwi! Od tego w jakim są stylu a przede wszystkim w jakim kolorze. Zastosowanie paneli ściennych daje duże możliwości aranżacyjne. W hotelach sprawdza się idealnie aby nieco uciec od monotonii jaką często możemy spotkać na hotelowych korytarzach. Podobnie jest z resztą w inwestycjach mieszkalnych. Deweloperzy zaczęli dostrzegać takie rozwiązanie.

Panele ścienne to zdecydowanie elementy, które wprowadzają nowoczesność w przestrzeniach. W tych mniejszych jak np. mieszkania – taki panel, optycznie może podnieść sufit i wtedy wnętrze nie wydaje się małe i przytłoczone. Takie drobne sztuczki mogą znacząco wpłynąć na aranżację.

Warto pochylić się nad tym rozwiązaniem. W ten sposób zaznaczone wejście do mieszkania, czy biura lub zastosowanie paneli we wnętrzu – da nam efekt „wow”. Pamiętajmy – już nie tylko meble, oświetlenie czy dodatki aranżują nam przestrzeń i nadają jej charakteru.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie