Szkło otacza nas na każdym kroku. Przeszklone wieżowce na stałe wpisały się w krajobraz centrów miast. Z powodu wyjątkowości szkła jako materiału budowlanego jest on niezwykle ceniony przez większość projektantów.
Z pośród wielu gatunków szkła dostępnych na rynku szczególnego znaczenia w ostatnim czasie nabierają szkła funkcyjne oraz szkło „inteligentne”. Takim szkłem „inteligentnym” o szerokim spektrum zastosowania jest Hotglass całkowicie przeźroczyste szkło grzewcze. Podłączone bezpośrednio do napięcia 230V zaczyna szybko się rozgrzewać, aż do temperatury 65°C.
Szkło grzewcze Hotglass wykonane jest z dwóch tafli szkła zlaminowanych folia PVB. Dzięki takiej konstrukcji szkło jest zupełnie przezroczyste i bezpieczne w użyciu. Szkło nagrzewa się równomiernie od środka na zewnątrz, oddając ciepło do otoczenia. Wytworzone ciepło jest następstwem klasycznej wymiany pomiędzy grzejnikiem a otoczeniem, a nie jak ma to miejsce w podobnych konstrukcjach – wynikiem promieniowania podczerwonego.
Atutem tego szkła grzewczego jest energooszczędność i pełna transparentność. Energooszczędność polega na szybkim nagrzewaniu się szkła i długim oddawaniu ciepła do pomieszczenia bez poboru prądu. Zależy to również od szczelności pomieszczenia i wymaganej temperatury w samym pomieszczeniu. Średnie godzinowe zużycie prądu przy zastosowaniu szkła grzewczego Hotglass, osiągającego temperaturę 65 °C, wynosi 180-220W w zależności od warunków otoczenia. Możliwość regulacji temperatury od 35°C - 65°C, oraz łączenia szkła Hotglass z dowolnymi rodzajami szkła dostępnymi na rynku, daje możliwości zastosowania szkła Hotglass w wielu branżach.
Niskotemperaturowe szklane pakiety Hotglass sprawdzą się jako szklane zadaszenia. Skutecznie roztopią śnieg, nie dopuszczając do zbytniego obciążenia konstrukcji. Cały system „odśnieżania” regulują czujki opadu śniegu. Jedynie faktyczny opad śniegu spowoduje podgrzewanie się dachu, a po jego wytopieniu system się wyłączy.
Niskotemperaturowe szklane pakiety Hotglass to idealne rozwiązanie dla ogrodów zimowych, oranżerii, przeszkleń basenów, wszędzie tam gdzie występuje problem kondensacji pary wodnej, oraz dużej ucieczki ciepła przez duże przeszklenia.
Szkło jako materiał plastyczny chętnie wykorzystywany jest do produkcji mebli. Szklane blaty świetnie wyglądają, ale są zimne w dotyku. Lekko podgrzany blat stołu konferencyjnego wykonanego w technologii Hotglass to gwarancja przyjemnych rozmów i pełnego komfortu.
Nowoczesna urbanizacja wymusza na architektach szukania rozwiązań ekologicznych, a zarazem funkcjonalnych i ekonomicznych. Szkło grzewcze Hotglass wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.
Partner, Architekt Dedeco
Wspólnik Grupa 5 Architekci
Prezes, Architekt AP Szczepaniak
Prezes, Architekt AP Szczepaniak
Wspólnik Grupa 5 Architekci
Prezes Zarządu, Architekt Ingarden & Ewý Architekci