Energooszczędne rozwiązania dedykowane przestrzeniom biurowymPropertydesign.pl - 26-06-2017 12:25


Firma ES-System zrealizowała dostawy opraw oświetleniowych do nowoczesnych biurowców w Katowicach i Warszawie. Inwestycje zostały w całości wykonane w technologii LED, która obniży koszty eksploatacji.

W ES-System oferowane są systemy oświetleniowe przeznaczone specjalnie do obiektów biurowych. - Charakteryzują się one właściwą temperaturą barwową oraz strumieniem światła, które sprzyjają pracy wymagającej skupienia wzroku, a przez to pozytywnie wpływają na efektywność wykonywanych przez pracowników zadań – mówi Rafał Gawrylak, prezes zarządu ES-System.

TRUMPF rozświetlony LED-ami

Firma zrealizowała dostawy oświetlenia dla firmy TRUMPF. Grupa TRUMPF posiada nowoczesny, dwukondygnacyjny biurowiec przy ul. Połczyńskiej w Warszawie. Do oświetlenia obiektu wykorzystano system S6000 LED, który pozwoli zmniejszyć o ok. 60 proc. koszty eksploatacji oraz dodatkowo podkreśla industrialne, minimalistyczne wnętrza biurowca.

- Proponujemy klientom nowoczesne oświetlenie LED-owe jako energooszczędny i trwalszy zamiennik klasycznych świetlówek, dzięki któremu w prosty sposób można obniżyć koszty eksploatacji budynków. Tym samym wymiana opraw na LED-owe może stanowić najprostszy gest przyjazny zarówno środowisku, jak i naszym portfelom, ponieważ mniej zużytej energii to niższe opłaty dla jej użytkownika – mówi Gawrylak.

Business Park w Katowicach z certyfikatem energooszczędności

Drugim odbiorcą opraw ES-System przeznaczonych do przestrzeni biurowych był zespół biurowców Business Park w Katowicach. Nowoczesne oprawy dostarczono do trzeciego etapu inwestycji, w którym do użytku oddano największy, dziesięciokondygnacyjny biurowiec. Cały kompleks, z dużą dbałością o środowisko naturalne, został wyposażony w najnowocześniejsze technologie. Budynek otrzymał certyfikat BREEAM, tj. system oceny jakości oraz wpływu budynków na środowisko, będący jednym ze standardów w branży nieruchomości w Europie i na świecie.

W biurowcu zamontowano oprawy LED-owe Cameleon Midi 1 oraz Cosmo LED. Nowoczesne wnętrza budynku podkreślone zostały systemem liniowym 4000 LED. Całość inwestycji wyposażono również w niezawodne oprawy awaryjne i kierunkowe, które zapewnią bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym w obiekcie.