Giganci łączą siły. Cel? Przyspieszyć inteligentną transformację miast w USAPropertydesign.pl - 06-10-2017 13:45


Philips Lighting oraz American Tower Corporation łączą siły, aby przyspieszyć inteligentną transformację miast w USA. Współpraca będzie polegała na stworzeniu zaawansowanego, inteligentnego słupa, dostarczającego zasięg bezprzewodowej sieci dzięki zdalnie sterowanemu oświetleniu LED.

Firmy pracują nad gotowym do instalacji słupem świetlnym LED z zasięgiem 4G/5G do zastosowania przy drogach, ulicach i na parkingach. Takie rozwiązanie ma na celu poprawę jakości szerokopasmowego internetu w gęsto zaludnionych obszarach miejskich oraz dostarczanie wydajnego energetycznie, inteligentnego oświetlenia LED. 

- Ponieważ popyt na szerokopasmowy, bezprzewodowy internet w centrach miast dalej rośnie, jego dostawcy potrzebują skalowalnego rozwiązania, które pozwoli na szybkie zagęszczenie sieci - powiedział Steven Marshall, prezes U.S. Tower, będącej częścią American Tower Corporation. Nasza współpraca z Philips Lighting pozwoli dostawcom bezprzewodowym na dostęp do najlepszych, zaakceptowanych uprzednio miejsc, dzięki inteligentnym słupom, estetycznie i dyskretnie komponującym się z miejskim otoczeniem i dostarczającym szerokopasmowy, bezprzewodowy internet - dodaje.

Według Strategies Unlimited2, mniej niż 1 proc. spośród ponad 44 milionów latarni na ulicach amerykańskich miast jest między sobą połączonych. Projekt inteligentnego słupa ma wykorzystać istniejącą już infrastrukturę miejską i połączyć usługi wielu bezprzewodowych dostawców w jednej latarni. Miasta coraz chętniej wdrażają technologię smart city  z myślą o poprawie bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców i przedsiębiorstw. Inteligentne słupy pomogą wdrożyć nowe oraz te nieistniejące dziś jeszcze zastosowania cyfrowe, takie jak zaawansowane usługi pogotowia, czujniki akustyczne, monitoring jakości powietrza albo nawigacja pojazdów autonomicznych.

- Oświetlenie jest nieodłącznym elementem miejskiego pejzażu i jednym z najcenniejszych narzędzi, przyspieszającym cyfrową transformację w stronę inteligentnych miast - powiedziała Olivia Qiu, Chief Innovation Officer w Philips Lighting. Połączenie wydajnego energetycznie, zaawansowanego systemu do zintegrowanego zarządzania oświetleniem LED z ekspertyzą w dziedzinie infrastruktury American Tower pozwoli przyspieszyć zastosowanie nowych technologii w poprawie bezpieczeństwa publicznego i jakości usług publicznych. Nasza współpraca z największym dostawcą infrastruktury bezprzewodowej w USA pomoże nam w rozwinięciu naszego działu oświetlenia miejskiego na tym tak ważnym rynku - dodaje.

Design nowego, inteligentnego słupa będzie łączył w sobie szerokie możliwości techniczne z prostą formą wizualną, która będzie łatwo się wtapiać w różne pejzaże miejskie. Wyposażone w najnowocześniejsze i w pełni zintegrowane anteny, będą one współpracować z wieloma bezprzewodowymi operatorami i będą mogły obsługiwać różne ustawienia radiowe, odpowiadające wielu producentom oryginalnego sprzętu. Dzięki kompatybilnemu designowi różni dostawcy będą mogli z łatwością dołożyć swoją infrastrukturę bez zaśmiecania krajobrazu miejskiego lub zaburzania estetyki.  Dodatkowo, oświetlenie w każdym slupie będzie zdalnie monitorowane i zarządzane w celu optymalizacji oszczędności energii i zmniejszeniu kosztów utrzymania.