REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

GLP Wrocław IV Logistics Centre z antysmogową kostką brukową

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 sty 2022 10:23
GLP Wrocław IV Logistics Centre z antysmogową kostką brukową
Kostka brukowa przy GLP Wrocław IV Logistics Centre oczyści powietrze ze smogu. fot. mat. prasowe GLP
GLP Wrocław IV Logistics Centre z antysmogową kostką brukową
GLP Wrocław IV Logistics Centre z antysmogową kostką brukową

W GLP Wrocław IV Logistics Centre, w ramach pilotażowego programu wykorzystana została specjalna kostka brukowa oczyszczającą powietrze ze szkodliwych substancji.

REKLAMA

  • W GLP Wrocław IV Logistics Centre został zrealizowany pilotażowy projekt wykorzystujący specjalną kostkę brukową, stworzoną przez firmę Libet, oczyszczającą powietrze ze szkodliwych substancji.
  • To nie jedyne rozwiązanie w GLP Wrocław IV Logistics Centre, dzięki któremu projekt wpisuje się w firmową strategię ESG. Użytkownicy parku mogą ograniczyć zużycie energii elektrycznej m.in. dzięki zastosowaniu oświetlenia LED i liczne świetliki dachowe. Na terenie parku znajduje się też pierwsza pasieka GLP w Polsce.

Część parkingu GLP Wrocław IV Logistics Centre została niedawno pokryta kostką brukową o właściwościach antysmogowych. Jej producent – firma Libet wykorzystuje specjalny składnik zawierający dwutlenek tytanu. Pod wpływem słońca redukuje on stężenie szkodliwych cząstek tlenku azotu w powietrzu, pochodzących np. ze spalin samochodowych, o ponad jedną trzecią.

Tlenki azotu zostają utlenione do postaci nieszkodliwych jonów, a następnie wypłukane przez opady atmosferyczne. W ten sam sposób zostają usunięte uciążliwe zabrudzenia zalegające na powierzchni betonu, takie jak aerozole, tłuszcze, oleje czy pyły.

GLP Wrocław IV Logistics Centre znajduje się w granicach Wrocławia, spełniając wymogi firm, które potrzebują łatwego dostępu do nowoczesnej sieci drogowej w celu dystrybucji swoich produktów na rynek lokalny, krajowy i międzynarodowy. Działają tu m.in. dostawcy sektora motoryzacyjnego, tacy jak Gestamp czy Dongshin. Na miejscu znajdują się biura.

– Nasi klienci coraz częściej biorą pod uwagę czynniki związane z ochroną środowiska i zdrowia pracowników. Na tej postawie modyfikują swoje łańcuchy dostaw oraz korzystają z infrastruktury, która pozwala im ograniczać emisję CO2 i osiągać cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Z myślą o nich oraz lokalnej społeczności, chętnie sięgamy po innowacyjne technologie – mówi Magdalena Warzyńska, Property Manager w GLP, zarządzająca centrum logistycznym.

To nie jedyne rozwiązanie w GLP Wrocław IV Logistics Centre, dzięki któremu projekt wpisuje się w firmową strategię ESG (ang. odpowiedzialność środowiskowa, społeczna i w zakresie ładu korporacyjnego). Użytkownicy parku mogą ograniczyć zużycie energii elektrycznej m.in. dzięki zastosowaniu oświetlenia LED i liczne świetliki dachowe. Na terenie parku znajduje się też pierwsza pasieka GLP w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!