REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Ikea w trosce o energię słoneczną dla szkół rusza z nietypowym konkursem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 lis 2017 14:47
Ikea w trosce o energię słoneczną dla szkół rusza z nietypowym konkursem
Fot. materiały prasowe

Produkowanie własnej, czystej energii na potrzeby gminnej szkoły – z IKEA to możliwe! Firma ogłasza konkurs na najciekawszy program edukacji ekologicznej - “Najlepsza szkoła pod słońcem”. Do wygrania instalacja fotowoltaiczna o wartości do 35 tys. złotych, wraz z montażem na dachu szkoły, przygotowaniem do podpięcia do sieci i długoletnią gwarancją. W konkursie zostanie nagrodzonych aż 6 szkół w wybranych gminach.

REKLAMA

Celem konkursu „Najlepsza szkoła pod słońcem” jest propagowanie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. Szkoły mają za zadanie zaplanować program edukacji ekologicznej uwzględniającej elementy zrównoważonego życia i wykorzystania energii odnawialnej oraz zrealizować go w semestrze wiosennym 2018.

Najlepszy program edukacji ekologicznej to taki, który:
• wyjaśnia pojęcia zrównoważonego rozwoju i energii odnawialnej,
• kompleksowo uwzględnienie elementy prowadzenia zrównoważonego życia,
• przedstawia możliwości wykorzystania OZE dla zrównoważonego życia,
• jest realizowany zgodnie z harmonogramem,
• angażuje osoby spoza społeczności szkolnej.

- Instalacja fotowoltaiczna to system, który pozwala przekształcać promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, umożliwiając wytwarzanie energii w sposób bezemisyjny. Zastosowanie tego systemu w budynkach szkół pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd. Chcemy pokazać dzieciom i społecznościom lokalnym, że korzystne rozwiązania ekologiczne są w zasięgu każdego z nas - mówi Mariusz Podgórski, kierownik ds. energii i klimatu, Ikea Retail.

Wizją Ikea jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. W 2017 roku Ikea wprowadziła do swojej oferty możliwość zakupu instalacji fotowoltaicznych.

Konkurs adresowany jest do szkół z gmin, z terenów, na których znajdują się farmy wiatrowe Ikea, tj. gmin: Abramów, Bukowsko, Dukla, Gizałki, Michów, Rymanów i Wróblew. Do udziału w konkursie należy się zgłosić do 30 listopada 2017 roku, do godz. 16:00 poprzez przesłanie wypełnionego zgłoszenia wraz z załączoną propozycją programu edukacji ekologicznej.

Wyniki konkursu będą ogłoszone w czerwcu 2018 roku.

-----------------

Ikea inwestuje na świecie w technologie fotowoltaiczne od 20 lat. Już w 1997 roku w Älmhult w Szwecji Ikea zainstalowała na elewacji i na dachu swojego sklepu panele fotowoltaiczne. Była to pierwsza i największa w tamtym okresie instalacja fotowoltaiczna w Skandynawii. Obecnie Ikea posiada 730 tysięcy paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachach swoich sklepów i fabryk na całym świecie. Oprócz instalacji fotowoltaicznych, Grupa Ikea inwestuje także w farmy wiatrowe. W samej Polsce posiada ich sześć. Produkują one łącznie tyle energii, ile zużywają wszystkie budynki sklepy, biura, centra handlowe i dystrybucyjne w kraju. Co więcej, w ten sposób produkowana energia umożliwia redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ok. 450 000 ton, co jest równoznaczne z wycofaniem ponad 150 000 samochodów z dróg.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie