REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jak dobrać windę w trzy minuty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 lut 2018 11:38
Jak dobrać windę w trzy minuty
fot. mat. Schindler

Projektowanie nowoczesnych budynków staje się coraz bardziej złożoną czynnością, obejmującą wiele różnych dziedzin i obszarów - a każdy z nich wymaga specyficznej wiedzy i umiejętności. Konieczność kompleksowego przygotowania projektu, praca pod presją czasu, pojawiające się nowe technologie i zmieniające się przepisy nie ułatwiają realizacji śmiałych pomysłów architektów.

REKLAMA

Odpowiedź na to na pozór proste pytanie wcale nie jest taka łatwa. Na szczęście z Schindler Digital Plan można szybko i łatwo samodzielnie poradzić sobie z tym złożonym zagadnieniem – bez konieczności czasochłonnego wysyłania zapytań do specjalistycznych firm czy żmudnego sprawdzania norm. Nowe, całkowicie bezpłatne narzędzie zostało stworzone z myślą o architektach i planistach, tak by ułatwić i uprościć proces planowania ruchu w budynku - wszędzie tam, gdzie zakładane jest wykorzystanie wind i schodów ruchomych. Program uwzględnia wszystkie aktualne przepisy i posiada dodatkowe, użyteczne funkcje: analiza ruchu czy moduł projektowania i wizualizowania kabiny.

– Schindler Digital Plan funkcjonuje w polskiej wersji językowej i został zaprojektowany tak, by korzystanie z niego było proste i intuicyjne. Tworząc nasz konfigurator on-line skupiliśmy się na tym, co jest najważniejsze z punktu widzenia architektów i projektantów: istotne informacje o produktach, automatyczne obliczanie przepustowości i analiza ruchu w budynku, dostęp do dokumentacji, łącznie ze specyfikacją i rysunkiem technicznym oraz możliwość zaprojektowania wystroju kabiny – wyjaśnia Michał Kucybała, szef Działu Zarządzania Produktami i Marketingu w firmie Schindler Polska. W ten sposób osoby odpowiedzialne za planowanie otrzymują pomoc w postaci stale aktualizowanego narzędzia, wspartego fachową wiedzą i doświadczeniem specjalistów.

Projektowanie w kilku prostych krokach

Tysiące godzin szkoleń oraz swoją wiedzę i doświadczenie specjaliści z firmy Schindler skompresowali cyfrowo i zamienili na unikalny, prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs Schindler Digital Plan. Wystarczy wybrać właściwy rodzaj obiektu (budynek mieszkalny lub biurowy, hotel, szpital, obiekt handlowy, przemysłowy lub transport publiczny) i żądany rodzaj windy oraz podać podstawowe parametry planowanych budynków: wysokość podnoszenia, liczba przystanków i wielkość populacji w obiekcie. W ciągu zaledwie kilku sekund program pokazuje rekomendowane rozwiązanie, porównując potencjał transportowy z wprowadzonymi założeniami. Na podstawie wybranych parametrów windy (od jej udźwigu i prędkości, szerokości drzwi, aż do liczby dojść) otrzymujemy propozycję rekomendowanego rozwiązania i opcję alternatywnych rozwiązań produktowych. Zarejestrowanym użytkownikom (narzędzie pozwala na pracę bez rejestracji – w trybie „gość”) system umożliwia bezpośrednie pobranie rysunku w formacie DXF/DWG.

- Schindler Digital Plan, w porównaniu z istniejącymi metodami, przenosi planowanie w nowy wymiar wydajności – wyjaśnia Michał Kucybała. - Cały proces związany z projektowaniem windy można przeprowadzić w jednym miejscu: od analizy ruchu, poprzez szybkie przygotowanie specyfikacji ofertowej, po zaprojektowanie wystroju windy wraz z opcjami dodatkowymi. W końcowej fazie planowania system umożliwia opracowanie specyfikacji przetargowej, a także oferuje szczegółowe rysunki techniczne.

Podróż w świat wind

Z Schindler Digital Plan można wybrać się w świat wind dwiema ścieżkami. Pierwsza to opisana wyżej „podróż z przewodnikiem” (moduł „Przejdź do projektu”) gdzie system w sposób intuicyjny i kompleksowy, krok po kroku prowadzi użytkownika, by pomóc mu wybrać odpowiedni rodzaj i liczbę wind. Moduł „Szybkie planowanie” skierowany jest do osób szukających danych technicznych i konkretnych rozwiązań, ponieważ w tym wypadku użytkownik natychmiast otrzymuje pełną listę urządzeń wraz ze szczegółowymi opisami, z których sam wybiera te najbardziej go interesujące. Po jego zaznaczeniu może dostosować specyfikację lub pobrać rysunek techniczny. Nowością oferowaną w narzędziu jest opcja umożliwiająca zaprojektowanie wyglądu kabiny windy. Można wybierać z dziesiątek kolorów ścian, materiałów, opcji i dodatków, tworząc projekt spójny z estetyczną koncepcją obiektu. Jako efekt końcowy otrzymujemy wizualizację kabiny w wysokiej rozdzielczości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie